Pucharki do lodów dla kawiarni i lodziarni - na co należy zwrócić uwagę?

Pucharki do lodów dla kawiarni i lodziarni - na co należy zwrócić uwagę

O ile lody sprzedawane „z okienka” i jedzone na ulicy, mogą, a nawet powinny być w waflu, to goście przychodzący do kawiarni oczekują czegoś więcej. Płacą nie tylko za sam lód z dodatkami, ale i za całą oprawę. Dlatego pucharki do lodów nie powinny być dobierane przypadkowo.

Pucharki do lodów – szklane czy plastikowe

Szkło i plastik to dwa najpopularniejsze tworzywa, z których robi się pucharki do lodów. Te pierwsze są cięższe, ale i bardziej stabilne. Te drugie – mogą przybierać bardziej fantazyjnie kształty i są produkowane w wielu kolorach. Oczywiście najwygodniej byłoby mieć w kawiarni obie wersje, jednak wybierając pucharki do lodów, warto rozejrzeć się po aranżacji wnętrza. Do stylowej, eleganckiej kawiarni aspirującej do miana luksusowej i gustownej, zdecydowanie lepiej pasuje szkło, przezroczyste lub dekoracyjnie cięte (na przykład z oferty pucharydeserowe.pl), a nawet porcelana. Z kolei do kawiarni o nieskomplikowanym wnętrzu doskonale dopasują się kolorowe pucharki do lodów z tworzywa sztucznego.

Plastikowe pucharki do lodów lepiej nadają się dla dzieci – są lżejsze i dzieci mogą bez problemu brać je w ręce. Ponadto nie tłuką się i nawet jeśli maluch nieopatrznie upuści taki pucharek, nie będzie to dużym problemem. Stąd warto nawet w eleganckiej kawiarni mieć kilka plastikowych pucharków specjalnie dla dzieci. Nie jest tajemnicą, że maluchy chętniej jedzą z kolorowych naczyń, więc i rodzice będą wdzięczni za takie rozwiązanie.

Pucharki do lodów – szklane czy plastikowe

Pucharki do lodów – na nóżce, czy bez

Szerokie na górze, zwężające się ku dołowi – tak wyglądają pucharki do lodów. Pozostaje kwestia wykończenia – długa i smukła nóżka, czy krótka, klasyczna podstawka? Tu sporo zależy od tego, w jakich warunkach będą serwowane lody. Jeśli goście mogą swobodnie usiąść przy stoliku i nie muszą podtrzymywać pucharka dłonią – można zdecydować się na te niższe. Jeśli kawiarnia preferuje nowoczesne rozwiązania, a goście stoją z lodami przy bufecie lub długiej ladzie – lepsze będą pucharki na nóżkach, które można swobodnie chwycić. Są ciepłe, więc nie chłodzą rąk, jednocześnie lody są dość daleko od ciepłych dłoni i nie ulegają niepotrzebnemu ogrzaniu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pucharki na nóżkach pojawiły się także w eleganckich lokalach, gdzie dla każdego z gości przewidziano miejsce przy stoliku.

Pucharki do lodów – nie tylko do lodów

Pucharki do lodów to określenie dość jednoznaczne, jednak nie oznacza to, że w takich pucharkach nie można podać ciepłych deserów. Sprawdzą się doskonale także w przypadku deserów owocowych, kisieli i budyni. W przezroczystych pucharkach do lodów doskonale prezentuje się tiramisu i wszelkie desery układane warstwowo.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!