dpdpickup

Fundacja Climate Strategies Poland została patronem merytorycznym projektu Zielona Eko Kuchnia

Fundacja Climate Strategies Poland patron merytorycznym projektu Zielona Eko Kuchnia

Zespół GastroWiedza wraz z ekspertami branży HoReCa przybliżą uczestnikom regulacje, trendy i rozwiązania, które należy wdrożyć, by efektywnie funkcjonować w warunkach określonych przez Porozumienie Paryskie i Europejski Zielony Ład, które zakładają osiągnięcie zeroemisyjności do 2050 roku.

Kogo zaprosiliśmy do współpracy merytorycznej?

Poznajcie Fundację Climate Strategies Poland – organizacja pozarządowa, działającą  rzecz ograniczenia zmian klimatu i przejścia od pro klimatycznych deklaracji do konkretnych działań i redukcji emisji CO2 do środowiska.  „Every job is a climate job” -  kwestia zmian klimatycznych powinna być obszarem uwzględnianym w codziennych działaniach firm i samorządów.

Zespół Fundacji Climate Strategies Poland wprowadzi was w tajniki pojęcia śladu węglowego, obowiązków wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu oraz wymaganych działań i konsekwencji dla sektora HoReCa.

Czym zajmuje się fundacja?

Climate Strategies Poland zajmuje się liczeniem śladu węglowego firm, usług, produktów i wydarzeń w najbardziej uznanym standardzie – GHG Protocol. Wspiera partnerów w liczeniu śladu węglowego, budowaniu strategii redukcji emisji i działaniach komunikacyjnych. Pomaga także w wyborze offsetów węglowych (czyli działań mających zrekompensować skutki emisji gazów cieplarnianych do atmosfery).

  • Redukcja emisji

Ograniczenie zmian klimatu to jedno z najważniejszych zadań przed którymi dziś stoimy. Fundacja Climate Strategies Poland kładzie nacisk na konkretne działania. Koncentruje się na liczeniu śladu węglowego, redukcji emisji oraz wspieraniu polskich przedsiębiorstw i miast w budowaniu strategii neutralności klimatycznej.

  • Liczenie emisji CO2

Liczenie emisji CO2 zgodnie ze sprawdzonymi metodologiami – GHG Protocol

  • Tworzenie strategii

Tworzenie strategii redukcji śladu węglowego i środowiskowego, ich wdrażanie i monitorowanie

  • Edukacja i aktywizacja

Strategie komunikacji działań proklimatycznych oraz angażowania wybranych środowisk, obywateli i pracowników

Fundacja Climate Strategies Poland współpracuje z globalnymi organizacjami specjalizującymi się w raportowaniu śladu węglowego i strategiach dekarbonizacji, takimi jak Carbon Disclosure Project (CDP) oraz Science Based Targets .

Ewentualne zyski z realizowanych projektów są przekazywane na cele statutowe Fundacji, do których należą m.in.:

  • Edukacja na temat redukcji śladu węglowego i środowiskowego.
  • Wsparcie dla samorządów i organizacji pozarządowych w budowaniu świadomości środowiskowej i klimatycznej.

Cele statutowe Fundacja realizuje w ramach współpracy z Unią Metropolii Polskich. Wspiera największe polskie miasta na ścieżce do zeroemisyjności pomagając i poszerzając kompetencje urzędników, a także angażując lokalne społeczności zainteresowane tematem zmiany klimatu.

Wśród klientów biznesowych, dla których Fundacja liczyła ślad węglowy oraz przygotowywała strategię redukcji emisji są firmy z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, spożywczej, budowlanej, farmaceutycznej, a także fundusze inwestycyjne i banki.

Fundacja zrzesza grupę ekspertów i doradców z doświadczeniem w największych firmach konsultingowych, posiadających szerokie i dogłębne zrozumienie wyzwań klimatycznych, w połączeniu z realistycznym zrozumieniem kontekstu biznesowego.

Poznaj zespół Fundacji

dr Agnieszka Liszka-Dobrowolska

dr Agnieszka Liszka-Dobrowolska

Członkini Zarządu

Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii komunikacyjnych. Pomysłodawczyni wielu projektów w obszarze ochrony klimatu i jakości powietrza. Współzałożycielka Fundacji Climate Strategies Poland zajmującej się liczeniem śladu węglowego, wspieraniem firm i samorządów w redukcji emisji. Współzałożycielka Magazynu Pismo. Od kilku lat zajmuje się działaniem na rzecz budowania świadomości nt. zmiany klimatu. Członkini Rady Fundacji ISP, Fundacji WWF i Fundacji Pismo.

Łukasz Broniewski

Łukasz Broniewski

Członek Zarządu

Współzałożyciel Fundacji Climate Strategies Poland. Doświadczony doradca, który przez wiele lat współpracował z polskim rządem i instytucjami europejskim. Były członek gabinetu Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wcześniej Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Doradzał w zakresie strategii, komunikacji, public policy i stosunków międzynarodowych. Kierował polską edycją największego europejskiego programu dla młodzieży EYCA. W Fundacji odpowiada za projekty liczenia śladu węglowego i strategie offsetowania oraz współpracę z samorządami i instytucjami europejskimi. Absolwent Executive MBA na Aix-Marseille Graduate School of Management.

dr Aleksandra Drewko

dr Aleksandra Drewko

Ekspertka ds kalkulacji i redukcji śladu węglowego

Ekspertka ds. związanych ze zmianami klimatycznymi, liczeniem śladu węglowego, obniżaniem emisji gazów cieplarnianych i dążeniem do neutralności emisyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi, średnimi oraz dużymi firmami. Współpracowała również z różnymi sektorami, w tym finansowym, energetycznym, turystycznym, chemicznym, farmaceutycznym, handlu detalicznego, produkcyjnym, e-commerce, telekomunikacyjnym oraz edukacyjnym. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Kładzie nacisk na zarządzanie emisjami gazów cieplarnianych, które rozpoczyna się od obliczenia śladu węglowego, ponieważ „nie można zarządzać czymś, czego nie jest się w stanie zmierzyć”.

Łukasz Dobrowolski

Łukasz Dobrowolski

Dyrektor, Strategie Klimatyczne i Rynek Energii

W Fundacji odpowiada za projekty strategii redukcji emisji śladu węglowego oraz zajmuje się zagadnieniami związanymi z rynkiem energii i transformacją energetyczną przedsiębiorstw. Jako konsultant i associate partner w McKinsey & Company doradzał największym polskim i światowym korporacjom w zakresie strategii i rozwoju biznesu. Zarządzał dużymi organizacjami biznesowymi, w tym jako Dyrektor Zarządzający w Polkomtel S.A. Od ponad 10 lat aktywny inwestor i przedsiębiorca zaangażowany w sektor energetyki odnawialnej, w segmencie biznesu, samorządów i klientów indywidualnych. Doradca, menadżer i przedsiębiorca. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz programu MBA na INSEAD.

dr Marzena Hunder-Kukier

dr Marzena Hunder-Kukier

Leading Expert

Posiada wieloletnie doświadczenie w kalkulacji i weryfikacji emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia biopaliw i paliw oraz w samodzielnym budowaniu kalkulatorów śladu węglowego produktów. Współpracowała zarówno z małymi firmami jak i dużymi klientami z branży rolnej, paliwowej i energetycznej w obszarze wykorzystania biomasy stałej i biopaliw płynnych. Zaangażowana w budowanie i rozwijanie strategii zrównoważonego rozwoju, a w przeszłości także w standaryzację i certyfikację.

Martyna Kajzerek

Martyna Kajzerek

Analityczka

Specjalizuje się w liczeniu śladu węglowego produktów oraz portfeli kredytowych instytucji finansowych. Członkini zespołu doradzającego przy obliczaniu śladu węglowego i strategii redukcji emisji w sektorze finansowym. W Fundacji duży nacisk kładzie na poszerzanie wiedzy i budowanie kompetencji, odpowiada za knowledge development. Od kilku lat głównie skupiona na ochronie środowiska i zapobieganiu zmianie klimatu, studentka geografii na Uniwersytecie Gdańskim.

Paweł Klawiter-Piwowarski

Paweł Klawiter-Piwowarski

Manager

Zawodowo związany jest od samego początku z różnymi aspektami klimatu, ochrony środowiska i energetyki – jako ekspert, doradca i koordynator projektów w sektorze prywatnym, organizacji pozarządowej, w administracji rządowej i samorządowej. Posiada również szerokie doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na działania inwestycyjne i nieinwestycyjne z tego zakresu. Dzięki temu jego podejście do szeroko rozumianej problematyki klimatu oraz środowiska jest wieloaspektowe i uwzględnia bardzo zróżnicowane punkty widzenia poszczególnych grup interesariuszy. Prywatnie lubi aktywność fizyczną na świeżym powietrzu oraz zręcznościowe gry i zabawy we wszelkich odmianach, zwłaszcza jeśli może grać w nie z żoną i dwiema córkami.

Maciej Kłosiński

Maciej Kłosiński

Ekspert

Doświadczony menadżer i doradca. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w zakresie energetyki odnawialnej w oparciu o technologie wielkoskalowych parków fotowoltaicznych, energetyki wiatrowej oraz kolektorów słonecznych. Posiada doświadczenie w zakresie audytu poparte uzyskaniem kwalifikacji ACCA oraz wiedzę ekspercką w zakresie rynków finansowych, finansowania projektów oraz nadzoru korporacyjnego zdobytą jako członek rad nadzorczych, dyrektor finansowy oraz członek zespołów doradzających w pozyskaniu finansowania w formule Project Finance oraz poprzez emisje na Giełdzie Papierów Wartościowych. W Fundacji odpowiada za projekty związane z dekarbonizacją instytucji finansowych.

Marta Lichota-Walaszkowska

Marta Lichota-Walaszkowska

Marketing Manager

Marketingowiec z wieloletnim doświadczeniem. Swoje portfolio budowała realizując projekty w sektorach B2C i B2B, mi.in w branży OZE. Od niedawna pasjonuje się zagadnieniami związanymi z ochroną klimatu. W Climate Strategies Poland odpowiada za koordynowanie działań komunikacyjno – marketingowych. Swoje strategie buduje w oparciu o najnowsze pro-ekologiczne trendy. Miłośniczka czworonogów, dalekich podróży i przede wszystkim sportu.

Monika Michalczuk

Monika Michalczuk

Analityczka

Specjalistka w analizie danych dotyczących śladu węglowego. W Fundacji odpowiada za usprawnienie i automatyzację procesów. Specjalizuje się w liczeniu śladu węglowego produktów oraz portfeli kredytowych instytucji finansowych. Członkini zespołu doradzającego przy obliczaniu śladu węglowego i strategii redukcji emisji w sektorze finansowym. Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. 

Sylwia Mindykowska

Sylwia Mindykowska

Project Manager

Koordynatorka projektów od kilku lat skupiona głównie na ochronie środowiska i zapobieganiu zmianom klimatu. Posiada duże doświadczenie w branży e-commerce i UX designie. Doradza firmom, organizacjom pozarządowym i miastom w dążeniu do neutralności klimatycznej. Specjalizuje się w liczeniu śladu węglowego produktów i nieruchomości. Wspiera firmy w raportowaniu emisji i komunikacji klimatycznej. Pasjonatka nowych technologii ekologicznych. Joginka i fascynatka holistycznego podejścia do życia.

Tematyka Zielonej Eko Kuchni będzie odzwierciedlona na targach wielowymiarowo, zarówno poprzez aranżację przestrzeni targowej, bogaty program merytoryczny, jak i konkursy. We wzorcowej kuchni, wyposażonej w energooszczędne i proekologiczne urządzenia, będzie można zapoznać się z ich funkcjonalnościami i porozmawiać ze specjalistami.

Odwiedź naszą ZIELONĄ EKO KUCHNIĘ i dowiedz się jak EKO wpływa na efektywność Twojej gastronomii! Zapraszamy na SMAKKi GASTROTARGI 23-25/03/2023 EXPO XXI Warszawa!

Pobierz bezpłatny bilet na wydarzenie (link do bezpłatnego biletu)

Na etapie płatności należy wpisać kod: GASTROWIEDZA i zostanie naliczony rabat 100%

Więcej informacji o Fundacji na stronie www.climatestrategiespoland.pl

___________________________________________________________________________

Climate Strategies Poland

 

Fundacja Climate Strategies Poland

Ul. Jana Heweliusza 11/811

80-890 Gdańsk

Tel.: +48 58 728 2777

E-mail:
kontakt@climatepoland.pl

Pn-Pt: 8:00 – 16:00

www.climatestrategiespoland.pl

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!