transport żywności kurierem

Klucze MICHELIN – nowe wyróżnienie dla najbardziej wyjątkowych hoteli

Klucz MICHELIN dla wyjątkowych Hoteli

Twórcy Przewodnika MICHELIN stworzyli listę ponad 5000 najbardziej rekomendowanych hoteli i obiektów noclegowych na całym świecie. Na potrzeby tej selekcji twórcy Przewodnika MICHELIN stworzyli specjalne wyróżnienie – Klucz MICHELIN – przyznawane miejscom oferującym najbardziej wyjątkowe doświadczenia hotelowe. Pierwsze hotele i obiekty noclegowe otrzymają Klucz MICHELIN w 2024 roku. Już teraz goście mogą zarezerwować nocleg w rekomendowanych obiektach na platformie i w mobilnej aplikacji Przewodnika MICHELIN.

Podobnie jak w przypadku restauracji, w Przewodniku MICHELIN znajdą się niezależne rekomendacje wyjątkowych hoteli, które niejednokrotnie mogą same w sobie stanowić cel podróży. Po czterech latach pracy inspektorów Przewodnika MICHELIN powstała nowa selekcja ponad 5000 obiektów znajdujących się w 120 krajach.

W branży pełnej niesprawdzonych rekomendacji Przewodnik MICHELIN oferuje podróżnym listę starannie wybranych hoteli, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia podczas wyjazdu. W odpowiedzi na obecne tendencje do standaryzacji miejsc noclegowych pod względem designu czy wystroju wnętrza, Przewodnik MICHELIN rekomenduje podróżnym hotele, które wyróżniają się w każdym aspekcie: architekturą, profesjonalnym zespołem i wyjątkowym charakterem.

Nowa selekcja Przewodnika MICHELIN obejmuje ponad 5000 hoteli w 120 krajach, różniących się cenami i stylem. Wybór miejsc, które znalazły się w zestawieniu, opiera się na pięciu kluczowych kryteriach:

  1. Lokalizacja, która sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną;
  2. Doskonały wystrój wnętrz i projekt architektoniczny;
  3. Niepowtarzalne atmosfera i charakter miejsca;
  4. Najwyższa jakość obsługi gości i ich komfort podczas pobytu;
  5. Spójność między poziomem doświadczenia a zapłaconą ceną.

Lista wyselekcjonowanych hoteli powstała niezależnie od wszystkich dotychczasowych wyróżnień czy zestawień i jest adresowana do osób, które już ufają rekomendacjom Przewodnika MICHELIN oraz do wszystkich tych, którzy szukają sprawdzonych porad opartych o rzetelne informacje.

Takie podejście do oceny hoteli przez inspektorów Przewodnika MICHELIN ma trzy główne cele:

  • Ułatwienie podróżnym odwiedzającym rekomendowane restauracje, aby ich kulinarne doświadczenie rozpoczęło się lub zakończyło niezapomnianym pobytem w hotelu.
  • Wskazanie gościom miejsc z wyjątkowym charakterem, oferujących znacznie więcej niż tylko nocleg.
  • Umożliwienie podróżnym wyboru i rezerwacji hoteli oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami z pobytu na jednej niezależnej platformie, dostępnej także jako aplikacja na telefon.

Korzystanie z wersji online Przewodnika MICHELIN oraz mobilnej aplikacji jest proste i intuicyjne - od planowania podróży po rezerwację hotelu. W sekcji „Magazyn” użytkownicy mogą znaleźć inspirację przed kolejnymi wyjazdami, odszukać wymarzone miejsce na nocleg przy użyciu narzędzia filtrującego, zarezerwować pokoje, dokonać płatności online oraz podzielić się swoimi doświadczeniami lub opinią – w jednym miejscu, za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Platforma jest pozbawiona reklam, a użytkownicy mogą korzystać z obsługi klienta dostępnej przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu oraz z pomocy zespołu ekspertów, którzy służą spersonalizowanymi wskazówkami, tak by każda podróż była niezapomniana.

Klucz MICHELIN – nowe wyróżnienie Przewodnika MICHELIN

W ramach stworzonej selekcji inspektorzy Przewodnika MICHELIN starają się wyróżnić miejsca, które podnoszą gościnność do rangi sztuki, zapewniając podróżnym absolutnie wyjątkowe doświadczenia.

Gwendal Poullennec, Dyrektor Międzynarodowy Przewodników MICHELIN, wyjaśnia: "Klucz MICHELIN będzie jasnym i rzetelnym znakiem jakości dla podróżnych. Podobnie jak Gwiazdka MICHELIN wyróżnia restauracje osiągające mistrzostwo sztuki gastronomicznej, tak Klucz MICHELIN trafi do najbardziej wyjątkowych hoteli na całym świecie. To także uznanie pracy zespołów profesjonalistów, którzy oddają się swojej pasji z entuzjazmem".

Klucz MICHELIN będzie co roku przyznawany wyjątkowym obiektom prowadzonym z niezwykłą wiedzą i zrozumieniem branży hotelarskiej. Wyróżnienie trafi do najlepszych miejsc po jednym lub kilku anonimowych pobytach przeprowadzonych przez inspektorów Przewodnika MICHELIN.

Aktualnie zespoły ekspertów Przewodnika MICHELIN pracują na całym świecie, oceniając hotele i wybierając najlepsze z nich, tak aby w pierwszej połowie 2024 r. móc po raz pierwszy ogłosić laureatów Kluczy MICHELIN.