Prowadzisz restaurację, ale nie masz strony www? Sprawdź, jak ją stworzyć!

Prowadzisz restaurację, ale nie masz strony www

Czy wiesz, że ponad 80% gości restauracyjnych przed wizytą w nowym miejscu sprawdza lokale gastronomiczne w Internecie? Wyobraź sobie, ilu klientów potencjalnie tracisz, jeśli prowadzisz restaurację, ale nie masz strony www. Nawet najprostsza (ale zarazem atrakcyjna i jakościowa) strona dla restauracji, może okazać się kluczem do sukcesu. Zanim trafisz przez żołądek do serca swoich gości, najpierw zadbaj o stronę internetową, która powinna być crème de la crème każdego lokalu gastronomicznego. Pokażemy Ci, jak ją zbudować i dlaczego warto to zrobić!

Prowadzisz restaurację? Strona internetowa to podstawa!

Przyzwyczajenia współczesnych konsumentów zmieniły się tak bardzo, że dziś nie wyobrażamy sobie często podjęcia decyzji bez uprzedniego sprawdzenia firmy w Internecie. To samo dotyczy również sektora gastronomicznego, gdyż na podstawie dostępności w sieci klienci wybierają, gdzie chcą iść. Dlatego właśnie
strona dla restauracji to podstawa działalności internetowej, o którą zadbać powinien każdy restaurator w Polsce.

Jeżeli prowadzisz restaurację, ale nie masz strony www, pewnie zastanawiasz się, od czego zacząć. Bez obaw, wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Na początek pamiętaj, że jakościowa strona dla restauracji to przede wszystkim szansa na dotarcie do nowych klientów. Nie ważne, jak dobrą kuchnię serwują Twoi kucharze, nieodpowiednia strona lub jej brak, negatywnie wpływają na wizerunek firmy. Wielu użytkowników Internetu uważa, że strona dla restauracji odzwierciedla tak naprawdę jakość lokalu.

W związku z tym, pora zabrać się za budowę wyjątkowej strony www dla swojej restauracji. Wkrótce po jej publikacji przekonasz się, że Twój biznes restauracyjny wejdzie na wyższe obroty. Pytanie tylko, czy kuchnia nadąży z wydawaniem posiłków?

Atrakcyjna strona jeśli prowadzisz restaurację – jak ją stworzyć krok po kroku?

Atrakcyjna strona jeśli prowadzisz restaurację

Wyobraź sobie, że atrakcyjna strona dla restauracji to „twarz” Twojej działalności. Potraktuj ją jako element, który ma na celu wywołać pierwsze wrażenie wśród potencjalnych gości. Chyba chcesz, żeby wrażenie to było jak najbardziej pozytywne, prawda?

Dlatego też warto mieć rękę na pulsie i zamiast zlecać budowę strony zewnętrznemu deweloperowi… stwórz ją samodzielnie! To naprawdę nic skomplikowanego, szczególnie, jeśli skorzystasz z nowoczesnego kreatora stron www. Nasz krótki poradnik krok po kroku udowodni Ci, że nie potrzeba znać języków programowania, żeby zbudować własną wizytówkę w sieci.

1. Wybierz kreator stron dla restauracji

Nowoczesny kreator stron internetowych to wyjątkowe narzędzie. Pozwala ono na samodzielne dostosowanie gotowych szablonów zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i wymaganiami. Możesz sprawnie i szybko stworzyć stronę dla restauracji, a do tego zaimplementować wszystkie kluczowe elementy, takie jak menu czy system rezerwacji.

Kreatory, takie jak platforma Zyro, korzystają z technologii drag and drop, a więc „przeciągnij i upuść”. Poszczególne elementy graficzne i układ strony tworzy się przy użyciu myszki. Nie potrzebna jest żadna znajomość języków programowania, gdyż wystarczy odrobina wolnego czasu i szczypta dobrych chęci.

2. Znajdź idealny szablon restauracyjny

Restauracje wyróżniają się różnymi kuchniami, inspiracjami, a nawet grupami docelowymi klientów. W związku z tym, każdy lokal gastronomiczny ma swój własny styl, a także podąża za innymi trendami. Ponieważ budowa strony www zaczyna się od szablonu, warto wybrać ten idealny motyw przewodni.

Na podstawie szablonu bez trudu można dodawać kolejne elementy graficzne, a także wypełnić stronę treścią. W kreatorze stron znajdziesz sporo narzędzi AI, zaś sztuczna inteligencja pomoże Ci odpowiednio zadbać o wykończenie witryny. Nie zapominaj o komforcie użytkowania oraz intuicyjnym designie, od czego zależy pozytywne doświadczenie użytkownika.

3. Zadbaj o funkcjonalność strony dla restauracji

Twój biznes restauracyjny odczuje zmianę na lepsze, jeśli stworzysz atrakcyjną i funkcjonalną stronę www. Warto przemyśleć dodanie paru funkcji, dzięki którym potencjalni klienci lepiej poznają Twoją restaurację. Mowa chociażby o następujących elementach:

  • Informacje kontaktowe.
  • Menu restauracji.
  • Wyjątkowe i jakościowe zdjęcia dań.
  • Możliwość rezerwacji online lub składania zamówień (na wynos i w dowozie).
  • Nieprzeciętne zdjęcia wnętrza restauracji.
  • Unikatowa sekcja „o nas”.
  • Odnośniki do profili w mediach społecznościowych.
  • Kalendarz wydarzeń i rezerwacji.

Im bardziej funkcjonalna strona dla restauracji, tym lepiej dotrzeć można do potencjalnych klientów. Zwykle po pierwszej wizycie na jakościowej stronie podejmują oni decyzję o rezerwacji stoli. Dlatego warto wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, tworząc niepowtarzalną wizytówkę lokalu w sieci.

4. Opublikuj stronę i dbaj jej aktualizacje

Przed publikacją strony należy jeszcze zapewnić jej hosting, a więc miejsce na serwerze, z którym łączyć się będą użytkownicy. Na szczęście, nowoczesny kreator stron www pozwala od razu wykupić hosting strony dla restauracji. W ten sposób nie musisz martwić się o przenoszenie plików na zewnętrzny serwer, a wszystko odbywa się automatycznie.

Pamiętaj też, że należy dbać o aktualizacje informacji na stronie, żeby zawsze docierać z bieżącymi wiadomościami do klientów. Zmiany w menu czy cenniku, nowości w karcie, przearanżowanie sali – na bieżąco warto informować o tym potencjalnych gości. Zerknij też na statystyki odwiedzin, ponieważ dają one wgląd w analizy bieżącej popularności Twojej strony.

Prowadzisz restaurację? Oto 5 powodów, dla których potrzebujesz strony www

Prowadzisz restaurację

Strona dla restauracji to najlepsza wizytówka Twojego biznesu w sieci. Skoro już wiesz, jak ją stworzyć, pora sprawdzić, dlaczego warto to zrobić. Istnieje sporo zalet takiego działania, a my wybraliśmy 5 najważniejszych z nich:

1. Niedrogie narzędzie marketingowe

Reklamy drukowane i reklamy potrafią być niezwykle kosztowne. Natomiast, dzięki stronie internetowej możesz wyświetlać nieskończoną ilość informacji za ułamek ceny druku. Informacje są dostępne 24/7 dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Dodatkowo, możesz je łatwo aktualizować, podczas gdy koszt ponownego drukowania ulotek jest znacznie wyższy.

2. Źródło niezawodnych informacji

Strona dla restauracji pozwala klientom uzyskać podstawowe informacje o Twoim lokalu. Mowa o godzinach otwarcia, wskazówkach dojazdu, metodach płatności, a także aktualnym menu. Takie informacje sprawiają, że nie musisz odpowiadać każdemu klientowi z osobna, ponieważ każdy samodzielnie przejrzy Twoją obecną ofertę.

3. Opinie zadowolonych klientów

Możesz umieścić opinie klientów na swojej witrynie, ale też podzielić się artykułami prasowymi na temat swojej restauracji. Recenzje krytyków i oceny gości napędzają nowych klientów, jak również budują wiarygodność Twojego biznesu. Wiele osób wybiera swoją kolejną restaurację w oparciu o średnią ocen w postaci gwiazdek, więc warto załączyć coś takiego na swojej stronie.

4. Zbudujesz branding swojej marki

Kiedy szukamy informacji na jakiś temat, pierwszym miejscem, gdzie zaglądamy, jest Internet. Ważne jest, żeby ułatwić klientom szybkie znalezienie Twojej restauracji. Następnie, dzięki odpowiednim zabiegom marketingowym możesz budować lepszy wizerunek swojej firmy, a także zwiększyć jej rozpoznawalność. Strona dla restauracji to pierwszy krok w stronę lepszej identyfikacji wizualnej w biznesie.

5. Wyróżnisz się na tle konkurencji

Konkurencja gastronomiczna w Internecie nie śpi, więc sensowne jest pokazanie się w sieci z jak najlepszej strony. Pora zbudować swoją pozycję na rynku, a także zyskać nowych klientów. Strona dla restauracji powinna dawać potencjalnym gościom odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie do Ciebie mają przyjść na obiad czy kolację. Pokaż im, że jesteś najlepszą alternatywą dla innych lokali w mieście!

Strona dla restauracji – jeśli prowadzisz restaurację, załóż stronę jeszcze dziś!

Jeżeli działasz w sektorze gastronomicznym, ale nie masz strony dla restauracji, tracisz dostęp do potencjalnych klientów. Pora to zmienić! Odpal kreator stron www i zobacz, jak w jedno wolne popołudnie bez trudu zbudujesz swoją witrynę. Nowi goście pojawią się w Twojej restauracji w mgnieniu oka!

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!