Kulinarne przyjemności na świeżym powietrzu

Kulinarne przyjemności na świeżym powietrzu

Letnia pogoda zachęca mieszkańców do odwiedzin miejskich parków i ogrodów, a także ogródków warszawskich lokali, które są doskonałym miejscem na śniadanie, lunch lub wieczornego drinka.

Ciepłe, letnie miesiące potrafią dać się we znaki nawet zagorzałym domatorom. Wysokie temperatury skłaniają raczej do opuszczenia czterech ścian i poszukania wytchnienia w cieniu drzew w jednym z wielu warszawskich parków i ogrodów lub aktywności na świeżym powietrzu. Stolica ma wiele do zaoferowania miłośnikom lata w mieście. Szczególnie wtedy, gdy zgłodnieją.

Lepszy ogródek niż klimatyzacja

Gdy tylko słońce zaczęło grzać mocniej, warszawskie restauracje wykorzystały okazję i ulice rozkwitły parasolami i stolikami. Niezależnie od tego, czy pora akurat na śniadanie, lunch, obiad czy wieczorny relaks przy lampce wina, ogródki wygrywają z klimatyzowanym wnętrzem lokali.

Kulinarne przyjemności

Kamienica przy Placu Bankowym 1 jest szczególnie kuszącym wyborem dla amatorów kulinarnych przyjemności na świeżym powietrzu. Znajdują się tu bowiem aż dwie restauracje. W ogródku Der Elefant goście mogą degustować najlepsze wina i dania z owoców morza, a w odległym o zaledwie kilka kroków Otto Pompieri smakować kuchni rodem ze słonecznej Italii. Druga z restauracji jest także doskonała na popołudnia, zwłaszcza od poniedziałku do środy, kiedy jest tu promocja Aperitivo, w ramach której jasne i ciemne piwo lane Kozel, prosecco oraz pizza ulegają podwojeniu.

W parkowym ogródku

Jeśli ktoś ceni spokój i towarzystwo natury, swoją oazę znajdzie niedaleko Pl. Bankowego, bo w Ogrodzie Saskim. Zlokalizowana tu restauracja St. Antonio to prawdziwy klejnot wśród zieleni. Rozległy ogródek płynnie przechodzi w jeden z najpiękniejszych warszawskich parków, co nadaje każdej filiżance wypitej tutaj kawy szczególny wymiar.

restauracja Podwale

Park na wyciągnięcie ręki będą mieli ci, którzy zdecydują się na odwiedzenie restauracji Jeff’s. Klasyczna, amerykańska kuchnia, niesamowity wystrój i ogródek wychodzący na zieleń to wstęp, który obiecuje szaloną podróż przez Stany Zjednoczone. Szczególnie dobrym pomysłem jest przyjście do Jeff’sa rano, gdyż restauracja słynie z doskonałych śniadań i amerykańskiej kawy z cynamonem.

Z kuflem piwa w sercu miasta

Wystarczy krótki spacer z Pola Mokotowskiego w kierunku placu Konstytucji i znajdziemy kolejny warszawski ogródek restauracyjny pełen gwaru rozmów i brzęku kufli. Szyld z uśmiechniętą twarzą Szwejka, to synonim doskonałego jadła w słusznych porcjach i najlepszej jakości czeskiego piwa.

kuflem piwa w sercu miasta

Warszawa od zawsze jest niezwykle popularną destynacją dla turystów, którzy często kierują swe kroki na Starówkę. Oprócz pięknych zabytków i atrakcji czeka tu restauracja Podwale, w której można skosztować prawdziwej narodowej kuchni i popić ją doskonałym piwem. Przy stolikach słychać rozmowy zarówno po polsku, jak i w wielu innych językach. Tutejszy ogródek to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń otoczona ceglanymi murami. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na obiad w stolicy.

Letni spacer przez Warszawę to dziesiątki okazji na skosztowanie doskonałego jedzenia na świeżym powietrzu. Trudno o lepszy plan.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!