Karcma u Borzanka

Karcma u Borzanka

Góralski atmosfera, tradycja oraz niecodzienna historia, która rozpoczęła się w trakcie XVIII wieku. Umieszczona na Podhalu oraz odrestaurowana przez prawdziwych górali Karcma u Borzanka, była wybudowana wtedy jako zabytkowy Zajazd z wozownią, który następnie w latach 70' został przejęty przez Skarb Państwa w celu utworzenia Regionalnego Muzeum Ziemi Nowotarskiej. Plany te jednak nie doszły do skutku, dlatego też w latach 90’ właściciel Karcmy, Michał Borzęcki – zwrócił się o zwrot Zajazdu i z powrotem odzyskał budynek. Od tego czasu, zaczęła się nowa odbudowa Zajazdu, który wpłynął na otwarcie w 2003 roku najstarszego w Nowym Targu Zajazdu o nazwie Karcma u Borzanka.

Co znajdziesz w menu?

Odniesieniem do utworzenia potraw oraz dekoracji jest góralska tradycja. Karcma  polecana  jest z podawania słynnej kuchni polskiej. Wśród niebanalnych propozycji menu, w lokalu można skosztować między innymi Polędwiczek w sosie z jabłkami i śliwkami według przepisu właściciela, Schabu z grilla pod oscypkiem, Baraniny w sosie własnym czy Gulaszu wołowego. Zajazd posiada również specjalność zakładu, którym jest niebywale przygotowane koryto góralskie zawierające tradycyjne przysmaki. W menu nie brakuje także góralskich napoi takich jak Herbaciany Grzaniec, czy Góralska Rozgrzewka. Klimat dopełniają góralskie dodatki oraz wnętrze, w którym można podziwiać pamiątkowe obrazy okazujące budynek w dawnych latach, masywne drewniane stoły góralskie oraz zdobienia i materiały. Zgodnie z tradycją, załoga Karcmy obsługuje serwis w tradycyjnych strojach góralskich.

Doświadcz góralskiej gościnności

Zaplanuj ważną dla Ciebie imprezę w miejscu pełnym klimatu oraz gościnności. Załoga restauracji będzie sprawować opiekę nad najważniejszymi detalami oraz zadowoleniem Twoich gości. Zaplanuj swoje przyjęcie, wesele, komunię lub chrzciny, gdzie możesz liczyć na okazałe menu oraz na znakomite oko w doborze kwiatów lub dekoracji. Karcma w trakcie Twojego przyjęcia zapewni moc atrakcji oraz zabawę dla najmłodszych Gości, przygotowując zabawę z przyborami lub muzyką. 

Nagradzane umiejętności Szefa Kuchni

Potrójnie obwieszona  jako Regionalna Karczma Małopolski i nagrodzona Medalem Pamiątkowym 650-lecia Nowego Targu. Zajazd u Borzanka to systematycznie nagrodzona restauracja, w kategorii zakład gastronomiczny. Swoje nagrody uzyskała między innymi, podając niezwykle przygotowany asortyment tradycyjnych  potraw i napojów z uwzględnieniem tradycyjnych smaków oraz regionalnych przepisów. Specjalne wyróżnienia przyznano za niepowszechne potrawy szefa kuchni takie jak Kwaśnica Góralska z żeberkiem wędzonym,  Jagnięcinę Podhalańską czy Polędwiczki Wieprzowe z grilla według przepisu Babci Borzankowej.

Smaki Podhala

Będąc w tym miejscu, koniecznie musisz odwiedzić regionalny Zajazd! Zaznaj niezwykłej gościnności oraz smaków góralskiej kuchni. Poczuj ten klimat, odwiedzając naszą wyjątkową Karcmę u Borzanka, zlokalizowaną w malowniczym Nowym Targu lub zobacz pełną ofertę menu na stronie internetowej www.uborzanka.pl

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!