Gdzie można kupić kawę speciality? Lista najpopularniejszych palarni kawy

Gdzie kupić kawę speciality

Kto choć raz skosztował kawy speciality, ten już zawsze będzie odczuwał różnice między naparem przygotowanym ze starannie wyselekcjonowanych ziaren a zwykłą kawą ze sklepu. Niezwykły aromat i subtelny smak kawy jakości speciality zdecydowanie zachęcają do ponownego jej spróbowania. Gdzie można dostać starannie wyselekcjonowane ziarna kawy speciality? Poznaj listę palarni kawy speciality, które prowadzą jej sprzedaż.

1. Kawa speciality z palarni JAVA Coffee Roasters

Chyba każdy przyzna, że najlepiej smakuje kawa prosto z palarni, ponieważ jej ziarna są wypalane tuż przed ich zapakowaniem i wysłaniem do klienta. Pochodząca z różnych części świata kawa speciality wypalana w JAVA Coffee Roasters znajduje miłośników zarówno wśród koneserów tego napoju, jak i doświadczonych baristów. W tej palarni można znaleźć ziarniste i mielone kawy na stałe dostępne w ofercie, a także produkty sezonowe. Różne odmiany arabiki ze sklepu internetowego Java Coffee są na bieżąco wypalanie w piecach rzemieślniczych, dlatego zachowują przyjemny zapach i cieszą bogatymi walorami smakowymi. Popularne jej rodzaje, które można kupić w tej palarni kawy speciality, to m.in. Mexico Buho, Brazylia Serra Negra, Gwatemala Santa Rosa, Nikaragua Tierra Madre czy też JAVA Classic Espresso Blend.

2. Kawa speciality dostępna w palarni LaCava

Starannie wypalane ziarna najwyższej jakości kawy są dostępne również w palarni kawy speciality LaCava. Połączenie doświadczenia pracowników i technologii jasnego palenia ziaren sprawia, że ziarna, które można tu nabyć, mają delikatny owocowy smak z nutą wyczuwalnej słodyczy. Wszystkie produkty LaCava są świeże, ponieważ czas wypalania kawy trafiającej w ręce klienta nie przekracza 14 dni. W sklepie internetowym palarni można nabyć takie gatunki kawy speciality jak Kenya Rungeto z Kirinyagi, Peru San Ignacio (uprawiana w m.in. w regionie Chirinos), espresso Speciality Italia czy też La Fragola z Etiopii.

3. Palarnia kawy Tu Café sprzedająca kawę speciality

Kolejną palarnią, która ma w swojej ofercie kawę speciality, jest Tu Café. Dostępne są tutaj świeżo palone kawy espresso do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, kawiarce lub przy użyciu aeropressu, a także kawy do alternatywnego parzenia w ekspresie przelewowym, french pressie, dripie albo chemexie. W tej palarni kawy speciality znajdziesz gatunki ziaren pochodzące z różnych regionów Peru, Brazylii, Kolumbii, Gwatemali, Etiopii, Kenii i Kostaryki.

4. Kawa speciality z palarni Roastains

Kawa speciality jest do nabycia także w sklepie internetowym palarni Roastains. Wśród dostępnych produktów można znaleźć świeżo palone kawy speciality z bardzo wielu krajów — m.in. z Ugandy, Hondurasu, Meksyku, Panamy, Salwadoru, Rwandy i Tanzanii. Nadają się one do przyrządzania naparu w ekspresie lub metodą alternatywną.

Zakup kawy speciality w palarniach to najlepsze rozwiązanie, który stanowi gwarancję świeżości i wysokiej jakości ziaren. Próbowałeś już kiedyś kawy speciality? Jaka jej odmiana jest według Ciebie najsmaczniejsza?