dpdpickup

Własna przyczepa gastronomiczna. Od czego zacząć.

przyczepa gastronomiczna

Polacy pokochali street-food. Moda na rzemieślnicze dania oraz chęć spróbowania egzotycznych potraw spowodowała, że obecnie każda większa impreza plenerowa zwykle jest obstawiana przez przynajmniej kilka przyczep gastronomicznych, serwujących świeże posiłki na miejscu. Zloty Food Trucków i przyczep odbywają się zresztą często jako samodzielna impreza, będąc magnesem dla tysięcy klientów. To powoduje, że wielu przedsiębiorców zastanawia się nad spróbowaniem swoich sił w tym biznesie. Wybór odpowiedniej przyczepy jest tutaj kluczowym składnikiem sukcesu.

Na początku każdej drogi warto dokładnie zdefiniować swój cel. Przyczepa gastronomiczna powinna być do niego dobrana pod kątem budżetu, wyposażenia i gabarytów. Na tym etapie kluczowe wydaje się być także zdefiniowanie strategii i swoich klientów - czy będą to osoby szukające szybkich i sytych przekąsek, czy raczej koneserzy bardziej wyszukanych, nieoczywistych dań.

Kwestia skali

Dania droższe i wysokomarżowe (np. rzemieślnicze hamburgery z dużą ilością składników, pizza, dania kuchni azjatyckiej) potrzebują zwykle większej przestrzeni i większej kubatury lodówek, pojemników, pieca, itd. Konieczna może być także inwestycja w dodatkowy osprzęt, jak np. system wentylacji, grill czy specjalny piec do kebaba. Niestety, zabudowa przyczepy jest konstrukcją zamkniętą i dość oporną na zmiany - trochę jak zabudowa kuchni w domu - ciężko jest ją po prostu zdjąć i wymienić jeden element na inny. Dlatego już na starcie oczekiwania odnośnie charakteru serwowanych dań, sposobu przechowywania składników i wentylacji powinny być dokładnie ustalone. Fachowcy z serwisu zbudujprzyczepe.pl twierdzą, że zwykle lepiej jest zacząć od bardziej zaawansowanego projektu, ponieważ jest on bardziej wszechstronny i nie wymaga większych modyfikacji w razie zmiany menu lub innych założeń biznesowych. Zakup “wyższej” konfiguracji jest zwykle także bardziej opłacalny kosztowo w dłuższej perspektywie czasowej.

Cena profesjonalizmu

Przyczepa gastronomiczna, mimo niewielkich gabarytów, musi spełniać szereg norm, wynikających z kilku aktów prawnych. Dlatego jakiekolwiek oszczędności na materiałach, technologiach czy nawet projekcie są zwykle pozorne. Nie warto próbować aranżować przyczepy innego typu na własną rękę, bo zawsze efekt będzie niezgodny z przepisami i po prostu będzie tworzył wiele zagrożeń i ryzyk - tak dla firmy, jak i jej klientów. Warto zatem od razu skierować się do firmy, której produkty spełniają wymagania Sanepidu i może pochwalić się kilkuset wdrożeniami, tak w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej.

Profesjonalna przyczepa gastronomiczna nie tylko zapewnia lepszą jakość potraw i bezpieczeństwo, ale także, dzięki użyciu odpowiednich materiałów, jest w stanie dłużej służyć właścicielowi, bez konieczności większych napraw i modyfikacji. Tym samym, czas amortyzacji może zostać wydłużony i szansa na utrzymanie wysokiego tempa rozwoju rośnie.

Ergonomia ponad wszystko

Wnętrze przyczepy gastronomicznej to nie tylko specjalistyczny sprzęt i instalacje. Ponieważ nawet największe objętościowo modele są dość małe (w porównaniu ze standardową kuchnią w barze lub restauracji) ogromne znaczenie ma przemyślany design wnętrza. Najczęściej używane sprzęty i składniki muszą być zawsze pod ręką, przejścia między meblami muszą być drożne, a kable i przewody z instalacji - ukryte i zamaskowane w dyskretny sposób. Pozwala to nie tylko na większy komfort pracy i atrakcyjny wizualnie efekt, ale przede wszystkim - czyni wszystkie codzienne rutyny, od sprzątania po przygotowanie posiłków bardziej wydajnymi, co z kolei przekłada się na wyższe obroty. To z kolei powoduje, że zdecydowanie warto podjąć współpracę z doświadczonym partnerem jak zbudujprzyczepe.pl. Lata doświadczeń i setki wdrożeń są gwarancją, że proponowana konfiguracja ustawienia sprzętów we wnętrzu, materiały, proporcje, itd. są perfekcyjnie dobrane i idealnie z sobą współgrają, a wraz z projektem inwestor kupuje także swojego rodzaju know-how: w jakiej kolejności wykonywać określone czynności, w jaki sposób dbać o sprzęt, jak często go konserwować, itd. Oczywiście, samo projektowanie i zakup przyczepy nie jest modelem stricte franczyzowym, ale w przypadku współpracy z takim partnerem, inwestor jest w stanie pozyskać “w cenie” sporo dodatkowej, cennej wiedzy.

Fortuna kołami się toczy

Dobrze skonfigurowana przyczepa gastronomiczna pozwala na bardzo szybkie dostosowanie do charakteru lokalizacji, pory roku i preferencji klientów. Mądra inwestycja w sprzęt zapewnia bezpieczeństwo spokojnego rozwijania swojego interesu oraz możliwość łatwego skalowania lub elastycznego wdrażania zmian w modelu biznesowym. Podejmując rozsądne decyzje na etapie zakupu, łatwo zminimalizować ryzyko porażki i wykluczyć większość negatywnych scenariuszy. Dlatego warto ten zakup konsultować i oprzeć o współpracę z profesjonalnym i doświadczonym wykonawcą. Przykładem takiej firmy może być np. zbudujprzyczepe.pl. Firma zrealizowała ponad 130 projektów w Polsce i za granicą, może pochwalić się także mocno ustandaryzowanym procesem projektowym i realizacyjnym. Dzięki temu, czas realizacji nie przekracza 30 dni, a do dyspozycji potencjalnych klientów oddany został specjalny konfigurator, który ułatwia proces decyzyjny, prowadząc użytkownika krok po kroku i prezentując mu w przystępny sposób wszystkie dostępne rozwiązania. Pomaga to zorientować się w ofercie oraz poznać potencjalny koszt inwestycji. Z tego względu każdy potencjalny właściciel małego biznesu gastronomicznego powinien skierować swoje pierwsze kroki na stronę: zbudujprzyczepe.pl.

Artykuł sponsorowany

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!