Regały metalowe półkowe – trwałe i estetyczne

gastronomia regały metalowe półkowe

Regały metalowe to wysokiej jakości, bardzo trwałe produkty szczególnie chętnie wybierane jako element wyposażenia: sklepów, magazynów, warsztatów, garaży, a także do organizacji przestrzeni w piwnicach. Dzięki wysokiej wytrzymałości, a także schludnemu wyglądowi umożliwiają nie tylko przechowywanie nawet bardzo ciężkiego towaru, ale także jego efektowną prezentację. Szeroka oferta regałów metalowych pozwala na ich dopasowanie do rozmiarów i objętości towarów, które mają być w nich przechowywane, a także wielkości przestrzeni, którą dysponujemy. Wszystko to ułatwia aranżację magazynów, zaplecza czy różnego rodzaju sklepów.

Regały półkowe – dlaczego wybór odpowiedniego modelu jest tak ważny?

Dobra organizacja magazynu przekłada się na lepszą efektywność i szybkość pracy, a także osiągane przez firmę rezultaty. Wybór odpowiednich rozwiązań pod kątem prowadzonego biznesu, a także przestrzeni, którą dysponujemy wpływa także na wysoki poziom bezpieczeństwa pracowników i prawidłowe przechowywanie towaru – mówi Mirosław Stańczyk, specjalista z firmy EMPORO. – Regały, które wybieramy do magazynu, powinny być trwałe, praktyczne, a także wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby służyły nam przez bardzo długi czas – dodaje ekspert.

Regały metalowe – funkcjonalne i łatwe w montażu

Regały półkowe wykonane z metalu są niezwykle trwałe i wytrzymale. Kupując je masz pewność, że posłużą Ci przez wiele lat nie tracąc przy tym walorów estetycznych. Regały metalowe są także bardzo łatwe i proste w montażu – poszczególne elementy łączy się bowiem poprzez wsuwanie.

Są one także bardzo stabilne za sprawą wytrzymałej konstrukcji i stopek z możliwością zakotwiczenia do podłogi. Ich montaż jest prosty i szybki dzięki łączeniu przez wsunięcia. Eliminuje to konieczność skręcania i wykorzystania śrub. Niektóre regały mają także druciane wzmocnienia umieszczane w szparze między półkami, które dodatkowo stabilizują konstrukcję.

Dodatkową zaletą regałów metalowych jest ich bezkorozyjność, która pozwala na korzystanie z nich przez długi czas bez uszczerbku na wyglądzie. Tego typu konstrukcję można także z łatwością utrzymać w czystości.

Nośność regałów metalowych różni się w zależności od modelu i konstrukcji. Może ona wynosić np. 1560 kg przy nośności półki – 330 kg. Wybierając konkretny regał metalowy warto zatem zwrócić uwagę na opis techniczny.

Regały higieniczne – czym się charakteryzują?

Regały higieniczne przeznaczone są w szczególności do szpitali, sklepów czy zakładów spożywczych. Posiadają niezbędne certyfikaty, które pozwalają na ich wykorzystanie w tego typu obiektach i powierzchniach. Są niezwykle proste w utrzymaniu czystości.

Z kolei regulowane systemy MESH składają się z: regału, podwozia, toru i szyn. Dzięki temu, że są niezabudowane umożliwiają dostęp do towarów z każdej strony, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Regały magazynowe półkowe – jak wybrać odpowiedni model?

Wybór odpowiednich półkowych regałów magazynowych pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń. Jest to zakup na lata, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego produktu. Mając gwarancję najwyższej jakości powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności na rozmiarze regałów. Kolejną ważną cechą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest maksymalne obciążenie, które jest szczególnie istotne, jeśli będziemy składować na regałach ciężkie towary. Inną istotną cechą jest możliwość zmiany wysokości półek. Pozwala to na dopasowanie ich rozmiaru do przedmiotów, które będziemy na nich składować.

 

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!