Jaki ekspres do kawy do małego biura?

ekspres do kawy do małego biura

W każdym biurze rewelacyjnie sprawdzi się ekspres do kawy, która zapewni zastrzyk kofeiny z samego rana. Kawa jest także potrzebna podczas przerwy w pracy, aby móc przez chwilę odetchnąć i zniwelować ewentualne uczucie zmęczenia. Napój przygotowany poprzez zalanie wrzątkiem nie jest smaczny. Warto wobec tego umożliwić wszystkim robienie pysznych kaw w profesjonalnym urządzeniu. Przekłada się to na oszczędność czasu i zadowolenie zatrudnionych osób. Pomieszczenie wypełni przyjemna woń świeżo przyrządzonej kawy. Istotne będzie, aby w ekspresie można było zrobić kilka napojów jednocześnie. Ma być on łatwy zarówno w obsłudze, jak i pielęgnacji.

Jaki będzie odpowiedni ekspres do kawy do biura? 

W sprzedaży znajduje się mnóstwo ekspresów do kawy, więc aż trudno zdecydować się na konkretne urządzenie do biura. Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim rodzajem ekspresu, jego pojemnością, funkcjami. Najlepiej będzie zainwestować w produkt renomowanej marki, który posłuży niezawodnie przez długi czas. Popularne są ekspresy przelewowe, to świetna opcja do małego biura. Kompaktowe wymiary sprawiają, że urządzenie nie zajmuje wiele miejsca. Można liczyć na szybkie przygotowanie sporej ilości kawy. Na korzyść ekspresów przelewowych przemawiają także niskie koszty eksploatacyjne, wysoka wydajność, przystępna cena. Wystarczy wsypać zmieloną wcześniej kawę do otworu, zalać gorącą wodą, a resztą zajmie się już ekspres. Napój zostanie przefiltrowany do dzbanka i gotowe. W ekspresach przelewowych możliwe jest nawet parzenie herbaty. Będzie to wobec tego urządzenie wielofunkcyjne.

Do biura dobrym wyborem jest także ekspres ciśnieniowy do kawy. Ma on więcej funkcji niż modele przelewowe, ale minusem jest wyższy koszt zakupu. Można liczyć przykładowo na wbudowany młynek, dzięki czemu wystarczy wsypać całe ziarna, wcisnąć guzik i po chwili niezwykle aromatyczna kawa będzie zrobiona. W ekspresie ciśnieniowym możliwe staje się przygotowywanie różnego rodzaju napojów. Każdy pracownik może wobec tego zrobić swoją ulubioną kawę espresso, z mlekiem, cappuccino, macchiato, latte itd. W sprzedaży znajdują się również ekspresy kolbowe, ale nie nadają się one do biura. Z kolei modele kapsułkowe są bardzo wygodne w użyciu, niestety drogie w eksploatacji. W przypadku większej liczby pracowników będzie to nieopłacalne rozwiązanie dla firmy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Przy wyborze ekspresu do kawy do biura należy mieć na uwadze jego pojemność, trzeba dostosować ją do liczby użytkowników. Zależy od niej, ile będzie można zrobić filiżanek napoju jednocześnie. Kolejną kwestią jest system spieniania mleka. Jeśli pracownicy lubią pić kawę z pianką, to będzie to dla nich bardzo komfortowe. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby mleko zostało błyskawicznie spienione. Przy zakupie ekspresu do kawy należy zwracać uwagę także na moc i ciśnienie. Wpływają one na komfort użytkowania urządzenia i szybkość przygotowania napoju. Istotne jest także, czy można wybrać rodzaj kawy, bo każdy ma przecież inne preferencje. Ekspres do biura powinien być prosty w obsłudze, intuicyjny, aby nikt nie miał problemu z jego użytkowaniem.

Wynajem ekspresu do kawy zamiast zakupu – czy warto?

Jako że zakup wysokiej jakości ekspresu do kawy renomowanej marki wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów, to warto pomyśleć o wynajmie sprzętu. W przypadku małego biura dzierżawa ekspresu to bardzo korzystne rozwiązanie. Pracownicy otrzymają codziennie pyszną kawę przygotowaną na wysokim poziomie, a pracodawca uniknie dużych wydatków. Trzeba też pamiętać o tym, że kawę serwuje się klientom i kontrahentom. Bardzo ważne jest wobec tego podanie im napoju o wysokich walorach smakowych i zapachowych, co wpłynie korzystnie na wizerunek firmy. Opłata za wynajem ekspresu jest relatywnie niska, nie trzeba dysponować dużym kapitałem i nadwyrężać budżetu. 

Więcej na temat wypożyczania profesjonalnych ekspresów do kawy można znaleźć na stronie: https://najlepsza-kawa.pl/ 

Kolejną zaletą będzie stała opieka serwisowa, która obejmuje także konserwację. Jeśli urządzenie ma działać prawidłowo, to konieczne jest odpowiednie dbanie o nie. W przypadku wynajmu to wypożyczalnia zajmuje się serwisem i ponosi wszystkie związane z tym koszty. Jest to wobec tego kolejna oszczędność czasu i pieniędzy dla firmy. Jeśli dojdzie do awarii urządzenia, to zostanie ono szybko naprawione lub nastąpi wymiana sprzęt na inny. Nie trzeba martwić się o to, że firma pozostanie bez ekspresu do kawy. Na czas naprawy zawsze zostaje zapewnione urządzenie zastępcze. Bardzo często wypożyczalnie zaopatrują także w kawę, herbatę i inne dodatki.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!