Catering dietetyczny - dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej?

Catering dietetyczny - dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej?

Tempo życia sprawia, że nie mamy już czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich zrezygnować. Nie trzeba sięgać po przetworzone półprodukty, które nie mają wiele wspólnego ze zdrową żywnością i pełne są wypełniaczy i konserwantów, czy równie niezdrowy fast food. Odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających jest catering dietetyczny. Poznajcie wszystkie powody, dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej.

Catering dietetyczny jest modny 

Pierwszy argument być może do niektórych nie trafi, a do innych wręcz przeciwnie. Otóż dieta pudełkowa jest niezwykle modna. Korzystają z niej aktorzy, dziennikarze, celebryci i influencerzy. Jest to niezwykle wygodny sposób żywienia, a jednocześnie można w ten sposób dbać o określony bilans kaloryczny w ciągu tygodnia czy miesiąca. Nie trzeba już liczyć kaloryczności poszczególnych produktów i można zaufać w tej kwestii profesjonalistom przygotowującym jadłospis na cały tydzień. Skoro już przy jadłospisie jesteśmy, to...

Dieta pudełkowa jest bardzo różnorodna 

Różnorodność dotyczy zarówno dań na cały tydzień czy miesiąc wykupionej diety, jak i jej rodzajów. Można dopasować sposób żywienia do swoich potrzeb. Niektórzy dietę wege stosują ze względów etycznych, a inni skupiają się głównie na jej prozdrowotnych właściwościach. Jedną z diet, na którą można się zdecydować jest właśnie wege. Mięso i ryby zastąpione są tu wysokiej jakości nabiałem i roślinami strączkowymi. Nie ma mowy o niedoborach. Ponadto można zdecydować się na modną dietę keto, która pozwala w krótkim czasie zgubić nadprogramowe kilogramy, które niejednej osobie przybyły w czasie trwania pandemii i kolejnych lockdownów. Zbędnych kilogramów można pozbyć się stosując także dietę typu detoks sokowy. Oczywiście jest to dieta czasowa, a nie stała, ale jeśli chcesz pozbyć się zalegających w organizmie toksyn, to jest to świetny wybór. Dieta z niskim indeksem glikemicznym to dobry wybór dla osób cierpiących na choroby tarczycy, insulinooporność, czy też  cukrzycę. Oczywiście jest też dieta standard, czy domowa zawierająca potrawy regionalne. W diecie pudełkowej znajdą coś dla siebie także sportowcy. Tego rodzaju diety i wiele więcej możesz znaleźć w ofercie: https://gastromonkey.pl.       

Dieta pudełkowa jest wygodna    

Wygoda to jedna z największych zalet diety pudełkowej. Dania na cały dzień są przywożone o określonej godzinie. Możesz zdecydować się na różnorodne pakiety, w zależności od potrzeb. Dieta dowożona jest pod drzwi domu albo zakładu pracy. Zatem nie trzeba marnować czasu i zamiast iść do restauracji, można wygodnie zjeść posiłek na miejscu w przerwie na lunch. Otrzymuje się 5 pełnowartościowych posiłków na cały dzień. To ogromna oszczędność czasu!    

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!