transport żywności kurierem

Targi Polskich Win i Winnic WINO

Polskie Targi Win i Winnic WINO
Gdzie
Poznań
Kiedy
21.03.2024
- 23.03.2024

Klimatyczne miejsca, tysiące gości oraz nowości z polskich winnic i od producentów alkoholi rzemieślniczych. Znamy pierwsze szczegóły wiosennych Targów WINO, które coraz mocniej łączą degustacje dla gości z biznesowym podejściem, niezbędnym na wzrastającym rynku winiarskim.


O wzrostach w polskim winiarstwie dobitnie świadczą liczby. W 2022 r. w ewidencji winnic widniało 468 podmiotów. Obecnie są tam 562. Ta liczba ma ogromną szansę przełożyć się na rekordową frekwencję targów WINO oraz liczbę win nadesłanych na, poprzedzający je, konkurs WINOPL.

Winiarze na start!

W przypadku konkursu WINOPL wzrosty widać gołym okiem. Na edycję 2023 swoje wina nadesłało 105 winnic, czyli niemal ¼ ze wszystkich zarejestrowanych w ewidencji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W tym roku jury oceniało aż 554 wina ze 127 winnic. Wyniki konkursu poznaliśmy 15 lutego. W sumie wręczono 160 medali, a sześć win otrzymało złote medale i championaty. 

Winne rozpoczęcie wiosny…

Wiele spośród medalowych win publiczność spróbuje miesiąc po rozstrzygnięciu konkursu. Targi Polskich Win i Winnic WINO, rozpoczną się w czwartek, 21 marca 2024. Przez trzy dni, w klimatycznej Iglicy – charakterystycznym budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich – czekać będzie kilkudziesięciu lokalnych producentów win z całej Polski. Co ważne, w cenie biletów można próbować niemal każdego wina ze wszystkich zakątków naszego kraju.

W roku 2023 targi odwiedziło ponad 2,5 tys. gości, co stanowiło ewidentny rekord. Jednak wiele wskazuje, że uda się go pobić, tym bardziej że targom towarzyszyć będą pokazy przygotowania i degustacje potraw idealnie dobieranych do polskich win. Zaznaczenie do dodania

Uczmy (się) biznesu!

Czym jeszcze targi WINO wyróżniają się na tle innych wydarzeń, na których można spotkać producentów win i degustować rodzime trunki. Dobrze wyjaśnia to Wojciech Kokotek, dyrektor targów WINO. – Na naszych targach coraz częściej goszczą przedstawiciele sieci handlowych, gastronomii, hotelarstwa, zainteresowani kontraktami na zakup wina z polskich winnic. Wielu winiarzy chciałoby sprzedawać właśnie do tych restauracji, sklepów i hoteli, ale nie zawsze ma biznesowe doświadczenie. Ma więc obawy przed negocjacjami – zauważa. – Nam doskonale udaje nam się połączyć fantastyczne, pełne radości spotkanie dla publiczności, z biznesowym podejściem i łączeniem pomocy dla winiarzy i potencjalnych kupców – podkreśla.

Targi Polskich Win i Winnic WINO odbędą się 21–23 marca 2024 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 

Inne wydarzenia gastronomiczne

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!