Co zawierają zdrowe słodycze dla dzieci? Dlaczego warto je wybrać?

Zdrowe słodycze dla dzieci

Wszystkie dzieci uwielbiają słodycze, najchętniej objadałyby się nimi całymi dniami. Troskliwi rodzice starają się oczywiście ten głód słodkości z lepszym lub gorszym skutkiem kontrolować, a niektórzy w ogóle zabraniają swoim pociechom jedzenia słodyczy, wychodząc z założenia, że nawet ich w niewielkie ilości bardzo źle wpływają na zdrowie. Rzeczywiście większość słodyczy dostępnych na polskim rynku nie jest zbyt zdrowa. Ale nie wszystkie. W nowoczesnych, ekologicznych sklepach można znaleźć też takie łakocie, których receptura całkowicie pozbawiona jest szkodliwych składników. To tzw. naturalne słodycze – one są bardzo zdrowe.

Jak wygląda skład zdrowych słodyczy dla dzieci?

Zdrowe słodycze jak te z Superfudgio.com nie posiadają w swoim składzie białego cukru ani sztucznych słodzików, które łatwo uzależniają i mogą niebezpiecznie podnosić poziom glukozy we krwi. Mimo to są równie słodkie, ponieważ wzbogacono je o naturalne substancje słodzące: erytrytol, stewię i cukier trzcinowy. Co ważne, substancje te pozyskiwane są z certyfikowanych upraw, a więc roślin hodowanych z zachowaniem najwyższych ekologicznych standardów – to daje gwarancję, że nie znajdziemy w nich żadnej szkodliwej chemii. Dzięki temu naturalne słodycze nie przyczyniają się do rozwoju groźnych chorób i alergii. Niektóre zdrowe słodycze dla dzieci nie zawierają też glutenu, są więc bezpieczne nawet dla maluchów uczulonych na tego rodzaju białka.

Dlaczego warto kupować dzieciom zdrowe słodycze?

Nie da się powstrzymać dziecka przed sięganiem po łakocie, można jednak zastąpić niezdrowe słodycze w jego diecie ich naturalnymi i ekologicznymi odpowiednikami. Takie słodycze dla dzieci sycą i odżywiają zamiast dostarczać organizmowi pustych kalorii, a przy tym są naprawdę pyszne. Nasza pociecha nie będzie więc miała poczucia, że pozbawiamy ją dzieciństwa odbierając możliwość pałaszowania słodkich przekąsek, a my nie będziemy mieli wyrzutów sumienia za każdym razem, gdy wręczymy jej batonik albo czekoladę. Zdrowe słodycze dla dzieci to również świetny sposób na naukę odpowiedzialności w kwestii nawyków żywieniowych – ta lekcja udzielona maluchowi będzie procentować w przyszłości.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!