mojekrzesła.pl

Zadbaj o świat, w którym żyjesz #EKO – pozbądź się plastików na rzecz produktów ekologicznych od Maleomi

Ekologiczny styl życia

Ekologiczny styl życia to nie tylko moda, lecz również świadomość konieczności ochrony środowiska naturalnego. Łączy się on z weryfikacją przedmiotów stosowanych w życiu codziennym.

Zamień plastikowe naczynia do posiłków na wynos na ekologiczne produkty

Kawa na wynos w jednorazowym kubku to codzienność większości osób pracujących. Po jej wypiciu kubek ląduje w koszu na śmieci, razem ze słomka dołączaną do niego. A wystarczy zaopatrzyć się w ekologiczny kubek wielokrotnego użytku. Na wyprawach w plener stosujemy plastikowe naczynia. Do pracy zabieramy kanapki w jednorazowych opakowaniach, gdy tymczasem możemy zaopatrzyć się w eleganckie lunchboxy, w których zabierzemy posiłek. Na stronie https://maleomi.pl/ znajdziemy wiele, różnych modeli. Dzięki nim mamy możliwość zjedzenia urozmaiconego i świeżego posiłku.

 zaopatrzyć się w eleganckie lunchboxy

Zadbaj o świat rezygnując z plastikowych butelek

Napoje w plastikowych butelkach wypijane są w ogromnych ilościach. Z łatwością zastapi je czysta, przefiltrowana woda. Wystarczy do tego bidon i możemy z niego korzystać bez ograniczeń. Warto wiedzieć, że nie jest on przeznaczony wyłącznie do wody – możemy wypełnić go energetycznym, zdrowym napojem. Więcej na ten temat mówi artykuł: „Jak przygotować zdrowego shake’a do pracy i na trening?”. Bidonjest poręczny, łatwo zmieścić go w torbie lub plecaku. Wysoka szczelność gwarantuje, że napój nie wyleje się w czasie przenoszenia.

Ekologiczne przechowywanie produktów żywnościowych

Nie tylko produkty spożywcze, które zabieramy z sobą do pracy czy szkoły, możemy zapakować w ekologiczne pojemniki. Również te, przechowywane w domu, warto umieścić w pojemnikach wielokrotnego użytku, zamiast plastikowych woreczków, czy torebek. Żywność przechowywana w lodówce dłużej zachowa świeżość w dedykowanych do tego pojemnikach. Takie pakowanie gwarantuje ponadto, że potrawy nie będą chłonąć innych zapachów. Pojemniki z łatwością umyjemy i będą nam służyć przez długi czas. Zaoszczędzimy dzięki temu na wydatkach na żywność, która dłużej pozostanie świeża. Ponadto nie przyczynimy się do zaśmiecenia świata tysiącami worków foliowych.

zastąpić plastiki ekologicznymi produktami od Maleomi.

Dbanie o świat i ekologię wbrew pozorom nie jest trudne. Wystarczy jedynie zmienić swoje nawyki i zastąpić plastiki ekologicznymi produktami od Maleomi.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!