Finaliści VI edycji ogólnoplskiego konkursu kulinarnego "Czas na rybę!"

Czas na rybę finaliści konkursu kulinarnego

Dzień dobry, prezentujemy 6 duetów profesjonalnych kucharzy zakwalifikowanych do VI edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Czas na rybę!". To ta dwunastka zakwalifikowała się do rywalizacji 7 października na Zamku Książęcym w Niemodlinie. To oni swoimi potrawami z karpiem w roli głównej postarają się zadziwić jurorów, zdobyć cenne nagrody i nominację do Kulinarnego Pucharu Polski. Ich potrawy oceniać będzie jury pod przewodnictwem prezesa Euro-Toques Polska Marcina Sobóla w składzie: Jean Bos, Krzysztof Gawlik, Wojciech Harapkiewicz, Wolfgang P. Menge, Kurt Scheller, Tomasz Smoczyk, Krzysztof Szulborski, Jarosław Walczyk, Jarosław Uściński.

Oto finaliści "Czas na rybę!":

Uczestnicy 1

Uczestnicy 2

 

Bartek Alboszta - Hotel Traugutta 3, Białystok
Filip Słabiński - Nowa Szekla Tawerna & Bar w Augustowie

Kamil Bujdasz - Stary Browar Rzeszowski
Paweł Baran - Stary Browar Rzeszowski

Konrad Kistela - TrzyJeziora - Restauracja "Zmyślona", Wieleń Zaobrzański
Mukesh Singh Chef mukesh - TrzyJeziora - Restauracja "Zmyślona", Wieleń Zaobrzański

Krzysztof Klimaszewski - Brasserie Selgros Piaseczno
Łukasz Wódz - Instytut Kulinarny Transgourmet Selgros Piaseczno

Tomasz Mielniczuk - Gościniec Pod Lasem 
Tadeusz Węcławik - Restauracja MOŻE w Lublinie

Maksym Trushkin - Restauracja Miodowa w Dzierżoniowie
Emil Buczyński - Restauracja Miodowa w Dzierżoniowie

 

Natomiast do konkursu uczniów szkół gastronomicznych, który odbędzie się 6 października zakwalifikowali się:

Alicja Ciupioł & Helena Kalus - Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu;
Julia Gilner & Natalia Kostka  - Zespół Szkół nr 7 w Tychach;
Martyna Kliś & Szymon Habdas - Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu;
Julia Masierak & Kamila Jarosz - Szkolne Koło Gastronomiczne Lider-Lublin;
Iwo Nowacki & Kacper Staszewski -  Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im.Danuty Siedzikówny"Inki" w Kielcach;
Mateusz Rutkowski & Weronika Bubrowiecka - Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce;
Ich potrawy oceniać będą jurorzy ze stowarzyszenia Euro - Toques Polska w składzie: Krzysztof Malinowski (przewodniczący), Marcin Bielec, Patryk Buchta, Andrzej Jackowiak, Radosław Kłapacz, Marek Namysłowski, Michał Wawro.

 

Produktem podstwowym w obu kategoriach jest karp, a dodatkowym produktem obowiązkowym są oleje Kruszwica (olej z esencją masła lub zimno tłoczony - do wyboru) od firmy Bunge - właściciela marki Kruszwica. Potrawy będą serwowane na talerzach od firmy Fine Dine.

 

Najlepsi szefowie kuchni zdobędą dyplom oraz nagrodę dla każdego uczestnika z 2-osobowej drużyny o wartości do 3000 zł oraz prawo uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu „Czas na rybę!” bez wstępnych eliminacji. Szef zwycięskiej drużyny otrzyma również nominację do Kulinarny Puchar Polski w 2024 roku i nagrodę pieniężną z tytułu nominacji w wysokości 1800 złotych. Dodatkowo firma UNOX Polska dla trzech pierwszych drużyn ufundowała wycieczkę do Włoch, do fabryki UNOXa w Padwie.

 

Dla uczniów przewidziano dyplom oraz nagrodę dla każdego uczestnika z 2-osobowej drużyny o wartości do 1000 zł, prawo uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu „Czas na rybę!” bez wstępnych eliminacji oraz minimum tygodniowy staż zawodowy u jednego z Szefów Kuchni zrzeszonego w stowarzyszeniu Euro-Toques Polska, patrona merytorycznego konkursu. Dla trzech zwycięskich drużyn firma UNOX Polska – partner strategiczny konkursu – zorganizuje warsztaty kulinarne w szkołach uczestników.

 

Organizatorami konkursu są: Grupa Rybacka "Opolszczyzna", Polski Karp Sp. z o.o., Zamek Niemodlin i Kamil Klekowski - Edukacja od Kuchni.

Patronami merytorycznymi konkursu są: Euro- Toques Polska, Klub Szefów Kuchni, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich.

Patroni

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!