Zaskakujący czynnik powrotu klientów restauracji! Dowiedz się jak go wykorzystać.

Zaskakujący czynnik powrotu klientów restauracji

Polacy coraz częściej korzystają z usług gastronomicznych, co jest spowodowane wzrostem poziomu życia. Zarabiamy więcej i częściej stołujemy się poza domem. Odwiedzamy restauracje nie tylko w czasie wolnym, ale również w tygodniu - podczas spotkań biznesowych czy lunchowej przerwy w pracy.  Warto zatem wykorzystać ten mocny, utrzymujący się trend i przyciągnąć do restauracji nowych gości, którzy staną się stałymi. Z pomocą przychodzą restauratorom opinie klientów, którzy wzięli udział w badaniu “Polska na talerzu 2018”, zleconego przez Makro Cash & Carry. Zapytani o to, co jest przyczyną ich powrotu do danego lokalu, podali kuchnię, ceny, lokalizację oraz... wystrój i klimat lokalu.  W ostatnich latach wnętrze staje się coraz to ważniejszym składnikiem sukcesu restauracji. Jak zatem stworzyć wnętrze, które oczaruje gości? 

Trzymaj się stylu 

W pierwszej kolejności wybierz ogólny styl wnętrza. Może on nawiązywać do kraju, z którego pochodzi serwowana kuchnia lub być nawiązaniem do jednego ze styli panujących w architekturze. Dyskusyjną kwestią jest urządzanie restauracji według obecnej mody. Czy całkowicie jej się poddać czy zignorować? Najrozsądniejszy wydaje się kompromis, który polega na zastosowaniu ponadczasowych mebli w połączeniu z modnymi dodatkami. Takie rozwiązanie umożliwi szybką reakcję w przypadku nadejścia nowych trendów oraz będzie najłagodniejsze dla portfela. 

TRZYMAJ SIĘ STYLU

Wybierz odpowiednie stoły i krzesła

Kompletowanie wyposażenia przestrzeni jadalnianej w lokalu zacznij od wyboru stołów. To ich układ wyznacza ścieżki komunikacji, a one same zajmują najwięcej miejsca. Dokładnie przemyśl kształt, wymiary i materiał stołu. 

Następnie wybierz krzesła. To od nich w dużej mierze zależy komfort twoich gości. Dobierz krzesła pod względem wysokości stołu. Najczęściej stoły do spożywania posiłków mierzą ok. 75 cm wysokości - odpowiednie będą wtedy krzesła o wysokości siedziska ok. 45 cm. Jeżeli posiadasz bar, postaw przy nim wyższe krzesła (hokery).

Zastanów się nad rodzajem krzeseł pod kątem materiału, z którego są wykonane. Krzesła tapicerowane dają gwarancję dużego komfortu siedzenia, co może przełożyć się na dłuższy pobyt gości w restauracji i tym samym większe zyski. Bierz pod uwagę wyłącznie wysokogatunkową tapicerkę, której utrzymanie w czystości nie będzie uciążliwe.

Optymalnym wyborem dla większości restauracji okazują się krzesła drewniane. Łączą ze sobą szlachetny wygląd z wygodą i łatwością w utrzymaniu czystości. Szeroki wybór krzeseł drewnianych pod względem styli, kolorów, kształtów i wykończeń, gwarantuje ich właściwe dopasowanie do każdego wnętrza. 

Krzesła z tworzywa natomiast, to dobre rozwiązanie ze względu na ich częstą możliwość składowania w stosie. Nałożenie krzeseł jedno na drugim ułatwia ich przechowywanie oraz dokładne i sprawne sprzątanie przed zamknięciem restauracji. Modele odporne na działanie czynników atmosferycznych świetnie sprawdzą się w restauracyjnym ogródku. Zobacz ciekawe propozycje krzeseł do restauracji 

Zadbaj o ostatni szlif

Zadbaj o ostatni szlif

Po wybraniu stołów i krzeseł, pomyśl o dodatkach. Obrazy, rośliny, poduszki, świeczki stworzą przyjemną atmosferę we wnętrzu. Nie zapomnij o wieszakach na ubrania! Okrycia wiszące na krzesłach wyglądają niechlujnie i zmniejszają komfort spożywania posiłków. 

Podczas urządzania restauracji ważne jest mieć pewność, że wprowadzone zmiany przyniosą zamierzony skutek. Przy tak poważnym przedsięwzięciu warto skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Mojekrzesla.pl to grupa ekspertów, która od 18 lat dobiera wyposażenie dla firm, instytucji i gastronomii. W swoim zespole posiada także doświadczonych architektów, którzy znają potrzeby restauracji. Nie czekaj i zapytaj o wskazówki dla twojej restauracji. Pamiętaj, że odpowiednio zaaranżowana przestrzeń restauracyjna wyróżni cię spośród konkurencji, przyciągnie nowych i utrzyma obecnych klientów.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!