transport żywności kurierem

Wystrój restauracji – dlaczego pełni tak ważną rolę?

Wystrój restauracji

Na przyjemność z wizyty w restauracji wpływa nie tylko smak serwowanych dań czy jakość obsługi, ale również wystrój wnętrza. Co zrobić, by aranżacja przestrzeni zachęcała gości do zajęcia miejsca przy stoliku i skłaniała do kolejnych odwiedzin?

Wyposażenie restauracji – przede wszystkim wygoda

Wystrój restauracji powinien przede wszystkim zapewniać wygodę gościom. Krzesła powinny być dopasowane do wysokości stołów, tak by goście mieli wystarczająco dużo miejsca na nogi i mogli bez problemu wstać od stołu. Optymalna przestrzeń między blatem stołu a siedziskiem powinna wynosić ok. 30 cm. Jeśli w restauracji znajduje się bar, przy którym można zamówić drinka, ustaw przy nim wysokie stołki, czyli hokery: https://webelektron.pl/meble/hokery-metalowe/.

Na wygodę w restauracji wpływają nie tylko komfortowe meble, ale również odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Zadbaj o to, by nie było zbyt ciasno. Wstawienie na salę jeszcze jednego stolika często kusi właścicieli restauracji, ponieważ dzięki temu można obsłużyć więcej osób. Jednak zbyt mała przestrzeń może odstraszać gości – stoliki ustawione zbyt blisko siebie mogą przeszkadzać w rozmowach, niszczyć intymny klimat randek czy przeszkadzać w komfortowym odsuwaniu krzeseł. Pamiętaj o tym, gdy będziesz planować liczbę stołów w swojej restauracji.

Wystrój restauracji – zbuduj odpowiedni klimat

Zanim zamówisz meble do swojej restauracji, zastanów się, jaki chcesz stworzyć w niej klimat. Wyposażenie restauracji powinno pasować do charakteru wnętrza, a nawet do proponowanego menu. Przykładowo we włoskiej restauracji sprawdzi się przytulny wystrój: dużo drewna, stonowana kolorystyka, elementy ozdobne wykonane z naturalnych materiałów. Z kolei w nowoczesnym barze sprawdzi się styl industrialny: postaw na ściany z cegły lub betonu oraz metalowe stoły: https://webelektron.pl/meble/stoly-metalowe/.

Wielu restauratorów zamawia wyposażenie restauracji na wymiar, by najlepiej dostosować meble i akcesoria do swojej wizji i metrażu. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, sprawdź ofertę firmy Elektron, która od lat specjalizuje się m.in. w produkcji mebli do restauracji: https://webelektron.pl/wyposazenie-restauracji/.

Wystrój restauracji ma ogromny wpływ na doświadczenia Twoich gości – może zachęcać ich do zostania na dłużej lub wręcz przeciwnie, co wpływa na rentowność Twojego biznesu. Zadbaj więc o to, by wyposażenie restauracji było wygodne i pomagało budować pożądany klimat.

Artykuł sponsorowany

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!