dpdpickup

Wnętrza restauracji – najmodniejsze style

Gastronomia wnętrza restauracji

Otwierając swój lokal każdy restaurator chcę stworzyć miejsce, do którego goście będą powracać. Jak tego dokonać? Dopełnieniem pysznych dań i profesjonalnej obsługi jest wyjątkowa aranżacja wnętrza, dzięki któremu lunch czy kolacja będzie miłym wspomnieniem, które zapadnie na długo w pamięć. Meble restauracyjne oraz dekoracje powinny tworzyć klimat, który będzie zachęcał do przebywania w lokalu. Oto kilka sposobów aranżacji wnętrza, by osiągnąć zamierzony efekt.

Motyw przewodni i styl aranżacji. Styl industrialny. Charakterystyka.

Gastronomia motyw przewodni i styl aranżacji

Surowe, duże przestrzenne, zazwyczaj oszczędne w dekoracjach. Loftowe wnętrza nawiązują do starej architektury przemysłowej. Jest to wykorzystanie powierzchni znajdującej się w starych magazynach, browarach, fabrykach czy hutach. Widoczne instalacje elektryczne, wentylacyjne, hydrauliczne oraz widoczne elementy konstrukcyjne – są niezawodnymi elementami industrialnej atmosfery tworzonej we wnętrzu. 

Wystój wnętrza i meble.

Meble oraz dekoracje, które staną się dopełnieniem wnętrza i nadadzą mu klimat powinny charakteryzować się prostotą i nowoczesną formą. Podkreśleniem surowego wnętrza będzie wykorzystanie metalowych i drewnianych akcentów. To właśnie one nadadzą prawdziwy loftowy charakter. Krzesła oraz stoły - niezbędne wyposażenie lokalu restauracyjnego – stanowią jeden z głównych elementów wnętrza.  Będą towarzyszyć klientowi cały pobyt w restauracji, dlatego warto, aby były wygodne i swoim wyglądem wpasowały się w styl industrialny.

Doskonale sprawdzą się kolekcje zaprojektowane przez markę Paged. Jednym z idealnie wpasowujących się projektów jest krzesło A-0043. Jest to krzesło tapicerowane, o podwyższonej wytrzymałości, bez zbędnych ozdobników, które mógłby zakłócić odbiór przemysłowego wnętrza. Dzięki nim wystrój restauracji w stylu loftowym będzie spójny i zachwyci każdego swoją oryginalnością.

Gastronomia styl prowansalski.

Styl prowansalski. Charakterystyka.

Zainspirowany regionem południowej Francji, czyli Prowansja. Promienie słoneczne, zielone winnice, lawendowe pola, brukowe uliczki i wyśmienite restauracje to właśnie buduje niepowtarzalny klimat stylu prowansalskiego. Dominującymi kolorami motywu prowansalskiego są wszelkie odcienie bieli oraz jasne szarości. Specyficznym akcentem tego stylu jest również wykorzystanie różnorodnych materiałów z motywem roślinnym od tapicerek po zasłony. Jest to odzwierciedlenie malowniczej, tradycyjnej i spokojnej wsi sprzed lat. Oczywiście nie tylko biel jest kojarzona z Prowansją. Dominują pastelowe kolory nawiązujące do charakterystycznych dla regionu barw. Żółty jak promienie południowego słońca, lawendowe fiolety i jasne róże, które pomagają rozjaśnić przestrzeń.

Wystój wnętrza i meble.

Meble prowansalskie to zazwyczaj białe meble, ale zdarza się, że są utrzymywane w naturalnym jasnym kolorze drewna. W celu ocieplenia całego pomieszczenia warto wykorzystać dodatki takie jak koce oraz poduszki. Również stoły przyozdobione świeżymi kwiatami i ziołami, które wprowadzą delikatny wiejski klimat. Najważniejszym elementem restauracji oczywiście są krzesła i fotele, dlatego warto zadbać, aby wpasowały się idealnie w styl Prowansji, ale również zapewniły komfort.  Propozycja od Marki Paged spełnia te wszystkie wymagania. Jest to model krzesła drewnianego A- 1230. Wykonane z jasnego drewna, stworzone z największą dbałością o szczegóły.  Projekt swoim stylem wpasowuje się do ciepłego pomieszczenia i jest odpowiednim podkreśleniem francuskiego regionu. To doskonała propozycja, aby utrzymać wnętrze jasne, przestronne, uniwersalne i przytulne.

Zaprojektowanie wnętrza z pasją pozwoli stworzyć miejsce, które stanie się inspiracją dla gości i miejscem częstych odwiedzin. Pomagamy w doborze wyposażenia dla gastronomi. Odwiedź nasz sklep i dowiedz się więcej. 

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!