Oprogramowanie POS dla kawiarni - dlaczego warto

Oprogramowanie POS dla kawiarni - dlaczego warto

 

Kawiarnie, restauracje, bary - coraz częściej wybieramy je nie tylko na miejsca spotkań towarzyskich. W kawiarniach załatwiamy interesy, podpisujemy umowy, przeprowadzamy rozmowy rekrutacyjne. Branża gastronomiczna wkracza w zupełnie inny wymiar i potrzebuje nowych narzędzi dla sprawnego funkcjonowania, takich jak system sprzedażowy POS.

Czego klienci szukają we współczesnych kawiarniach?

Kawiarnia, to obecnie najbardziej popularny rodzaj lokalu gastronomicznego. Małe i duże kawiarnie powstają jak grzyby po deszczu, a ich właściciele prześcigają się w podnoszeniu konkurencyjności swoich lokali. Dobra kawa i nieprzeciętne, domowe desery nie wystarczą - to podstawa, bez której zwyczajnie nie można utrzymać się na rynku. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, potrzeba czegoś więcej. Klienci nowoczesnych kawiarni wracają do ulubionych lokali ze względu na niepowtarzalną atmosferę, a ta z kolei w dużej mierze zależy od personelu. Aby lokal funkcjonował sprawnie, a obsługa zachowywała najwyższe standardy, właściciele kawiarni sięgają po nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone dla gastronomii, takie jak oprogramowanie do kawiarni dostępne na https://abspos.pl/.

Aplikacja dla kawiarni - co lokal zyskuje dzięki niej?

Każda szanująca się kawiarnia pragnie zaoferować swoim klientom sprawną obsługę i bogaty asortyment produktów. Różne gatunki kawy i herbaty, produkty zastępujące mleko dla wegan, desery dla diabetyków - trudno jest prowadzić dobrze zaopatrzoną kawiarnię bez wsparcia w postaci dobrze zaprojektowanego systemu informatycznego, wspierającego zarządzanie zaopatrzeniem i sprzedażą.
Oprogramowanie dla kawiarni umożliwia przyjmowanie zamówień za pomocą tabletów, dzięki czemu możliwa jest natychmiastowa weryfikacja dostępności, a także podgląd składu oferowanych produktów. Kelner nie musi mieć w pamięci wszystkich alergenów, może natychmiast zweryfikować swoją wiedzę i rzetelnie poinformować klienta o składnikach, które mogą mu zaszkodzić.
Oprogramowanie do kawiarni, pozwala również na sprawne zarządzanie promocjami i jest doskonałym wsparciem dla sprzedaży wiązanej, która podnosi zarówno zadowolenie klientów, jak i wartość ich rachunków.

Aplikacja dla kawiarni

Oprogramowanie do kawiarni a programy lojalnościowe

Duża konkurencja to również konieczność zabiegania o to, by raz pozyskany klient wracał na kawę do tego samego lokalu. Służą temu programy lojalnościowe, w których rejestracja transakcji i przysługujących bonusów realizowana jest na kartach magnetycznych, lub zbliżeniowych. Systemy sprzedażowy POS dla kawiarni, umożliwia sprawną obsługę programów lojalnościowych. Transakcje są rejestrowane na karcie sprawnie i szybko - równie szybko klient może poznać wysokość przysługujących mu zniżek i bonusów.

Kiedy warto zacząć korzystać z aplikacji wspierających sprzedaż?

Każdy moment działalności jest dobry, by wprowadzić POS i zacząć korzystać ze wsparcia systemu na co dzień. Nawet w przypadku kawiarni z tradycjami, które mają już swoich wiernych klientów. Dzięki podnoszeniu standardów obsługi i stosowaniu nowoczesnych rozwiązań można tylko zyskać.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!