transport żywności kurierem

Na jakie noże kuchenne musisz postawić?

noże kuchenne

Co powinno znaleźć się w kuchni, żeby jej użytkowanie było komfortowe i nie zajmowało więcej czasu niż trzeba? Odpowiedzią na to pytanie są odpowiednie naczynia, sztućce i akcesoria, a także garnki o różnej pojemności z idealnie dopasowanymi pokrywkami, patelnie, a najlepiej ich zestawy z różnym przeznaczeniem (do naleśników, omletów, jajek, potraw grillowych), estetyczne sztućce, które zapewniają spójność nakryciom no i oczywiście noże kuchenne.

Nie ma dobrze funkcjonującej kuchni bez jakościowych noży kuchennych!

Noże kuchenne, które przydadzą Ci się w kuchni

Jakie noże kuchenne powinny znaleźć się w Twojej kuchni? Jeżeli nawet kuchnia nie jest Twoją pasją, to kilku modeli noży nie powinno w niej zabraknąć. Są to:

  • nóż szefa kuchni – o szerokim ostrzu, które można użyć do krojenia, cięcia, szatkowania, dzielenia. Jest idealny do mięs, wędlin, serów, warzyw itp. Dowiedz się więcej na stronie https://gerlach.pl/noz-szefa-kuchni.
  • noże kuchenne uniwersalne, o ostrzach mniejszych niż nóż szefa kuchni – służą do większości zadań, jakie w kuchni ma do wykonania nóż, np. krojenie sera, wędliny, warzyw do zupy i na sałatkę, obieranie owoców i warzyw;
  • nóż do chleba – ostrze z charakterystycznymi ząbkami idealnie sprawdza się przy krojeniu nawet bardzo świeżego chleba i bułek;
  • nóż do warzyw – warzywa to podstawa wielu dań kuchni świata. Trudno też nie dodać ich do zupy, sałatki, surówek a nawet gulaszu, nie mówiąc o daniach typu leczo.

Takie noże kuchenne znajdują się w ofercie Gerlach. Możesz postawić na zestaw noży w bloku, wybierając jego design pasujący do wystroju Twojej kuchni. Oczywiście to nie koniec – osoby, które lubią eksperymentować w kuchni i zróżnicowane dania, powinni zaopatrzyć się jeszcze w nóż do filetowania ryb, nóż do mięsa, nóż do steków, a także nóż Santoku.

Posiadanie praktycznych i dobrych jakościowo noży otworzy przed Tobą świat wspaniałych, kuchennych doznań!

Jakie cechy powinny mieć noże kuchenne?

Noże kuchenne Gerlach słyną z dobrej jakości. Jakie są ich atuty, które sprawiają, że to właśnie noże tej marki są tak często wybierane? Będą to:

  • materiał wykonania – twardość ostrza i jego odporność na kruszenie i uszkodzenia. Noże kuchenne Gerlach mają ostrza wykonane z dobrej jakości stali nierdzewnej 18/10 z dodatkiem molibdenu i wanadu, dzięki czemu są niezwykle trwałe – zobacz noże ze stali nierdzewnej - https://gerlach.pl/noze-ze-stali-nierdzewnej.
  • praktyczne dodatki – jak na przykład antypoślizgowa rękojeść czy oznaczenia, do czego dany nóż służy;
  • design – niewątpliwym atutem noży Gerlach jest ich zróżnicowany, modny design, który można dopasować do wielu kuchennych aranżacji;
  • ergonomia – dobrze wyważony ciężar, łatwość w użytkowaniu, wygodna rękojeść – to wszystko ma znaczenie w komfortowym użytkowaniu.

O noże kuchenne należy odpowiednio dbać. Nie służy im mycie w zmywarce, więc lepiej czyścić je ręcznie. Warto zaopatrzyć się też w praktyczną ostrzałkę, którą znajdziesz w ofercie Gerlacha.

Oprócz praktycznych noży na uwagę zasługują także garnki Gerlach – trwałe i estetyczne, patelnie Gerlach – pozwalające na rozwinięcie kulinarnych umiejętności oraz sztućce Gerlach, których wyjątkowy design zachęca do wyposażenia kuchni w wybrany komplet.

Artykuł sponsorowany

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!