Maszynka do zakręconych ziemniaków – dlaczego warto ją mieć?

Maszynka do zakręconych ziemniaków

Z pewnością, będąc w jakiejś miejscowości turystycznej, rzuciły Ci się w oczy zakręcone ziemniaki, zwane też zakręconymi frytkami. To wyjątkowy przysmak, lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Zastanawiasz się, czy możesz wykonać taką przekąskę w domu? Dzięki specjalnej maszynce jest to możliwe.

Maszynka do zakręconych ziemniaków

Maszynki do zakręconych ziemniaków już kilka lat temu stały się wielkim hitem. Warto wiedzieć, że dzięki nim zrobienie zakręconej frytki we własnym domu jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy tylko, że wykroisz z ziemniaka spiralę, a potem upieczesz ją, albo zgrillujesz, czy też usmażysz we frytkownicy. Wysokiej jakości poręczna maszynka do zakręconych ziemniaków jest dostępna w ofercie sklepu internetowego https://zobaczjaktanio.pl/pl/p/MASZYNKA-KRAJALNICA-ZAKRECONYCH-ZIEMNIAKOW-SPIRALA/2155. Co ważne, możesz wykorzystać ją również do wykrawania innych twardych warzyw i tworzenia unikalnych dekoracji.

Jak obsługiwać maszynkę do zakręconych ziemniaków?

Nie wiesz, w jaki sposób obsługiwać maszynkę do zakręconych ziemniaków? Na szczęście nie jest to trudne zadanie. Najpierw musisz nałożyć na szpikulec spiralę z rączką, a następnie nabić na niego warzywo. Na końcówkę szpikulca nałóż specjalną nakładkę, mającą uchwyt. Do uchwytu przysuń warzywo, a spiralką tak je przecinaj, aby miało zakręcony kształt. Uzyskaną formę możesz teraz np. upiec.

Co istotne, do wykonania zakręconej frytki, nie musisz nawet obierać ziemniaków, ponieważ ze skórką będą nawet lepiej wyglądać i smakować. Najlepiej wybierz takie, które są podłużne, ale nieszczególnie duże. Ważne jest również to, że taka przekąska może być dietetyczna, ponieważ masz możliwość rezygnacji z oleju. Poza tym przyprawia się ją według uznania, np. mieloną papryką.

Jak widać, maszynka do zakręconych ziemniaków to niezwykle przydatny i prosty w obsłudze gadżet. Dzięki niej wykonasz przepyszne przekąski na piknik, urodziny albo dla dzieci i przyjaciół.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!