Jaką komorę mroźniczą wybrać do restauracji?

Jaką komorę mroźniczą wybrać do restauracji?

Wiele branż opiera właściwie cała swoją dzialalność na chłodzeniu. Liczne spośród innych – wykorzystują chłodzenie różnego rodzaju produktów na różnych etapach swojego funkcjonowania. Dotyczy to różnego rodzaju działalności jak np. hurtownie, sklepy czy firmy transportowe, a także ubojnie itp. bez względu na to do czego potrzebujesz profesjonalnej chłodni – warto wybrać jak najlepszą.

Chłodnia chłodni nierówna

Producent komór mroźniczych z prawdziwego zdarzenia to nie tylko dostawca takich komór i firma zajmująca się ich montażem. Dobry producent zajmuje się tworzeniem komór od A do Z, czyli począwszy od fazy projektowania chłodniczej/mroźniczej komory, poprzez zdobycie i dostarczenie wysokiej jakości elementów od różnych producentów w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom klienta, po ich profesjonalny i kompleksowy montaż. Na taką firmę można liczyć również wówczas, kiedy potrzebne jest rozszerzenie lub uzupełnienie istniejącego już podstawowego systemu komór. Komora mroźnicza jako taka jest zatem jednym z wielu produktów, jakie ich renomowany producent może zaoferować. Oprócz samych komór u wiodących na rynku producentów zamówić można np.:

  • drzwi do chłodni i do mroźni
  • płyty i panele izolacyjne – zarówno do samych komór jak i do elementów budynków jak dachy, ściany itd.
  • klimatyzację
  • obróbkę blachy
  • i inne

To zaledwie kilka podstawowych usług oraz produktów jakie można zamówić u wysokiej klasy producenta komór mroźniczych.

Komora do restauracji

Szczególnie w przypadku restauracji oraz innych lokali gastronomicznych chłodnie oraz mroźnie powinny być niejako „szyte na miarę”. Warto zatem podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się opisanymi powyżej rozwiązaniami kompleksowo. Zwykle zarówno gabaryty jak i funkcje poszczególnych komór są tutaj uzależnione bezpośrednio od wielkości oraz konkretnych funkcji danego lokalu. Właśnie dlatego tak istotne są w tym przypadku takie aspekty, jak etap projektowania również realizowany przez producenta czy dostawcę takich elementów jak chociażby komora mroźnicza czy komora chłodnicza. Zanim zatem wybierzesz konkretny model komory, albo zdecydujesz się na realizację instalacji klimatyzacji w swoim lokalu przez jedną firmę – sprawdź koniecznie, czy nie ma przypadkiem w Twojej okolicy dostawcy całego szeregu takich rozwiązań, który zajmie się nimi kompleksowo. Pozwoli to nie tylko na możliwie sprawny montaż wszelkich zamówionych urządzeń oraz instalacji, ale przede wszystkim – sprawi, że będą one ze sobą kompatybilne.

Producent komór mroźniczych – czym kierować się przy jego wyborze?

Oprócz tego, że dostarcza on kompleksowe rozwiązania pod względem różnego typu wyposażenia i montażu instalacji w restauracjach firmy „z najwyższej półki” oferują często nie tylko swoje własne produkty, ale także – współpracują z innymi wiodącymi producentami z branży. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, co jest dostosowane do indywidualnych potrzeb właśnie Twojego lokalu. Sprawdź zatem czego konkretnie potrzebujesz, lub po prostu skonsultuj to z fachowcami!

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!