Filtr wody Brita Intenza do ekspresu Saeco oraz Philips - sprawdź co warto wiedzieć

Gastronomiczne filtry do wody

Woda kranowa jest uznawana za zdatną do picia bez konieczności przegotowywania, ale w rzeczywistości łatwo wyczuć w niej posmak chloru, który wpływa na jakość ulubionej kawy. Z tego względu ekspres do kawy warto wyposażyć w filtr Brita Intenza, który zadba o usunięcie drobnych zanieczyszczeń. Filtr jest przystosowany do ekspresów Saeco bez oznaczenia Aquaclean.

Brita Intenza – zalety przefiltrowanej wody

W wodzie z kranu znajduje się wiele zanieczyszczeń, które wpływają negatywnie na walory smakowe kawy. Sprawiają, że również aromat staje się mniej wyrazisty. Woda kranowa stanowi problem, ponieważ zwykle jest twarda. Filtr Saeco Brita Intenza zmniejsza jej twardość, dzięki czemu osady nie kumulują się we wnętrzu ekspresu. Usuwa takie substancje jak chlor, co ma kluczowe znaczenie dla uzyskania wyśmienitego napoju o pobudzającym działaniu.

Jak filtr Intenza Saeco wpływa na twardość wody?

Twarda woda powoduje, że w ekspresie osadzają się zanieczyszczenia, a to wpływa negatywnie na smak i aromat kawy, ale również na działanie ekspresu. Wszelkiego rodzaju osady sprzyjają awariom i szybszemu zużywaniu poszczególnych mechanizmów urządzenia. Oryginalny filtr Brita Intenza Saeco sprawia, że woda staje się krystalicznie czysta, a to przekłada się na wyborny smak i aromat kawy oraz przedłużenie żywotności ekspresu.

Przy pomocy filtra Brita Intenza możliwe jest zredukowanie twardości wody. To innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie kawy o idealnych walorach. Proponowany filtr Brita do ekspresu Saeco jest wyposażony w ustawienia poziomu twardości wody. Aby wybrać określone ustawienie, wystarczy przekręcić pierścień. Aby zapewnić dobrą filtrację miękkiej wody, wskaźnik powinien znaleźć się na literze A. Litera B to ustawienie fabryczne do wody średniej twardości. W przypadku bardzo twardej wody wskaźnik ustaw na literze C.

Filtr do ekspresu Saeco Brita Intenza – jak często wymieniać?

Żaden filtr nie jest niezniszczalny, dlatego również filtr Brita Intenza wymaga wymiany co pewien czas. Im częściej zaparzasz kawę, tym szybciej filtr powinien zostać wymieniony. Gromadzą się na nim zanieczyszczenia z wody, a gdy dojdzie do mocnego zabrudzenia, będą z powrotem trafiać do wody. Dlatego użyteczność filtra zależy od dbania o jego systematyczną wymianę. Zaleca się wymianę filtra Brita Intenza co dwa miesiące lub zgodnie ze wskazaniami ekspresu. Filtr do ekspresu Philips oraz Saeco kupisz na stronie: Strefafiltrow.pl/filtr-brita-intenza

Brita Intenza – ochrona ekspresu przed awariami

Filtr Brita Intenza jest łatwy w montażu dzięki systemowi Click&Go. Nowy filtr zainstalujesz w 30 sekund. Bezproblemowa wymiana sprzyja ochronie ekspresu, ponieważ można ją wykonać w każdej chwili. Dzięki temu zanieczyszczenia będą cały czas skutecznie usuwane, a nie będą trafiać z powrotem do wody. Stosując Saeco Brita Intenza, zyskujesz pewność, że we wnętrzu ekspresu nie będą kumulować się osady.

Osady i kamień w znacznym stopniu odpowiadają za nieprawidłowe działanie urządzenia i jego awarie. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać filtr Intenza Saeco, a zawsze będziesz cieszyć się wyborną kawą. Dbając o jakość wody, dbasz o smak i aromat energetyzującego napoju, a także przedłużasz żywotność ekspresu.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!