• Doradztwo gastronomiczne

  • Sprawdź nasze usługi w gastronomii

    Usługi prawne w gastronomii

W co pakować kanapki do pracy i szkoły?

W co pakować kanapki do pracy i szkoły

Coraz większa świadomość zasad zdrowego stylu życia przekłada się na dietę Polaków. Zdrowe kanapki zabierane do szkoły, czy pracy zdecydowanie wygrywają z kupowanymi w pośpiechu gotowymi daniami, czipsami, czy słodyczami. O ile własnoręczne przygotowanie przekąsek jest samą przyjemnością to ich pakowanie i przechowywanie stanowi nie lada wyzwanie. W naszym artykule podpowiemy, w co pakować kanapki do pracy i szkoły.

Dlaczego warto zabierać kanapki?

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest samodzielne przygotowywanie posiłków. Dzięki temu masz dokładny wgląd w to, co znajduje się w Twoim jedzeniu. Do tego regularne spożywanie posiłków zapewnia stały poziom glukozy we krwi, zapobiegając tym samym nadwadze i otyłości. Nawet najprostsze, przygotowane w kilka chwil kanapki są o wiele lepszą alternatywą niż posiłki paczkowane, gotowe do zjedzenia od razu po wyjęciu z folii, bądź ugrzaniu w mikrofali.

Kolejnym argumentem przemawiającym za domowym jedzeniem zabieranym do pracy, czy szkoły jest dawanie przykładu swoim dzieciom. To właśnie w okresie dojrzewania kształtują się nawyki żywieniowe oraz, mówiąc krótko, „gust kulinarny”. Wszystko w myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie...”. Warto więc pochylić się nad kilkuminutowym rytuałem przygotowywania zdrowej przekąski. Twoje dziecko dzięki temu będzie zdrowe, a Ty spokojny, że nie dojada kilogramów słodyczy zakupionych w sklepiku szkolnym.

Na co zwrócić uwagę przy pakowaniu?

Pakując jedzenie, mamy nadzieję, że zachowa swoje walory smakowe, zapachowe oraz odżywcze. Owinięcie kanapek w zwykły papier nie jest dobrym pomysłem. Pomidor, czy ogórek może się zgnieść w torbie, choćby pod ciężarem książek. W najlepszym przypadku kanapka będzie wyglądać nieestetycznie – w najgorszym zabrudzimy dokumenty, zeszyty, czy podręczniki.

Na szczęście na rynku dostępne są torby śniadaniowe, które wykazują się odpornością na tłuszcz. Przykładem mogą być niezawodne torebki śniadaniowe, które można znaleźć w sklepie viGO!:

Co możesz pakować do torebek śniadaniowych?

Torebki śniadaniowe naprawdę dobrej jakości to niezbędnik w każdej kuchni. Możesz do nich spakować wspomniane kanapki, ale też owoce, warzywa lub inne zdrowe przekąski. A na deser pancakesy, muffiny, bądź zbożowe placuszki.

Torebka śniadaniowa ochroni Twój posiłek przed wyschnięciem, jednocześnie nie wpływając na jego smak, czy zapach. Sam widzisz, że spakowanie posiłku do pracy lub szkoły jest dziecinnie proste – wystarczy wygospodarować kilka minut. Efekt takiej diety odczujesz bardzo szybko. Będziesz miał siłę do pracy, brak chęci na podjadanie słodyczy w trakcie każdej przerwy, zachowasz prawidłową masę ciała oraz zdrowe samopoczucie.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!