Uber Eats Awards 2023: najlepsze restauracje w Polsce wybrane przez użytkowników

Uber Eats Awards 2023

Poznaliśmy najlepsze restauracje w Polsce wybrane w konkursie Uber Eats Awards 2023. W konkursie wzięło udział ponad 6 tysięcy restauracji z całej Polski, a najlepsze z nich otrzymały wyjątkowe nagrody o łącznej wartości 75 tys. złotych. W gronie laureatów znalazły się lokale z Warszawy, Krakowa oraz Zielonej Góry.

Dobiegła końca pierwsza edycja konkursu Uber Eats Awards. Od 16 do 30 sierpnia 2023 roku trwało emocjonujące głosowanie, a o zwycięstwo restauracje walczyły do ostatnich godzin. Użytkownicy platformy oddawali swoje głosy na najlepsze lokale w Polsce znajdujące się w prawie 40 lokalizacjach. Głosować można było w pięciu kategoriach: Palce lizać, Najlepsza obsługa, Najlepsza potrawa wege, Tanio a dobrze oraz Moje odkrycie roku.  Zwycięskie restauracje zostały uhonorowane prestiżowymi statuetkami Uber Eats Awards, świadczącymi o ich wyjątkowym wkładzie w kulinarną scenę Polski. 

Organizując Uber Eats Awards chcieliśmy oddać miejsce użytkownikom platformy. Z jednej strony restauracjom by mogły stanąć w szranki, a z drugiej zamawiającym, bo to ich zdanie na końcu decyduje o sprzedaży. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - każda restauracja mogła wziąć w nim udział, więc w sumie użytkownicy wybierali z ponad 6000 lokali  - powiedział Michał Dubisz, General Manager Uber Eats.

Najlepsze restauracje według użytkowników Uber Eats w Polsce

Roger That Foods z Warszawy w kategorii Palce lizać

Najlepsza restauracja z kategorii Palce lizać mieści się na warszawskim Mokotowie i specjalizuje się w przygotowywaniu dań mięsnych we własnej wędzarni. Roger That Food jest doceniana również za bogatą ofertę opcji wegetariańskich. 

Burger Mama z Warszawy w kategorii  Najlepsza obsługa

Lokal z najlepszą obsługą w Polsce znajduje się w Warszawie przy ulicy Stanisława Herbsta. Na miejscu oprócz jedzenia klienci mogą trafić na dodatkowe atrakcje, m.in. koncerty, spotkania autorskie z pisarzami, czy kino letnie.

Vegab z Krakowa w kategorii Najlepsza potrawa wege

Według użytkowników platformy Uber Eats najlepsza restauracja vege w Polsce znajduje się w Krakowie. Vegab stawia na oryginalny smak, kierując się zasadą "8 razy nie”. Polega na nieużywaniu mikrofali, cukru, produktów pochodzących od zwierząt, cholesterolu, hormonów, antybiotyków, oleju palmowego, glutaminianu sodu ani konserwantów, produktów zawierających GMO.

Boska Włoska z Zielonej Góry w kategorii Tanio a dobrze

W kategorii Tanio a dobrze pierwsze miejsce przypadło restauracji Boska Włoska, która mieści się w Zielonej Górze i jak sama nazwa wskazuje słynie z kuchni włoskiej. Kuchnię charakteryzują: świeżość, zdrowie i smak, przygotowane i serwowane z największą pieczołowitością i starannością.

Choi's Korean Chicken & Cupbop Bagatela z Krakowa w kategorii Moje odkrycie roku

Choi's Korean Chicken & Cupbop Bagatela z Krakowa to lokal serwujący kuchnię koreańską w wersji fusion. Potrawy oddają azjatyckiego ducha, a lokal słynie z przyrządzania kurczaka oraz cupbopów.

Zwycięskie restauracje zostały wyróżnione statuetkami Uber Eats Awards, a także otrzymały nagrodę specjalną: budżet na działania marketingowe o wartości 15.000zł. Nagrodzone restauracje zostaną także wyróżnione w aplikacji specjalnym oznaczeniem.

Za udział w głosowaniu Uber Eats nagrodził każdego z uczestników kodem rabatowym, który pozwolił wszystkim smakoszom złożenie zamówienia bez ponoszenia opłaty za dostawę.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!