Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów w gastronomii najważniejsi są ludzie
Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów, czyli doroczne święto gastronomii odbędzie się 8 października 2024 w EXPO XXI w Warszawie. Wydarzenie od lat przyciąga tysiące szefów kuchni oraz restauratorów. W tym roku tematyka poszerzona została o zagadnienie przygotowane dla właścicieli kawiarni oraz cukiernio-kawiarni. Prelekcję pod tytułem: „Słodki biznes. Jak otwierać i prowadzić kawiarnio-cukiernię?” poprowadzi Janus Profus. Wystąpienie to będzie szczególnie ciekawe dla stawiających pierwsze kroki w tym biznesie, ale z pewnością zainteresuje również tych, którzy działają od lat. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i ogromnym spektrum lokalizacji, z którymi miał do czynienia niekwestionowany autorytet rynku słodkości podzieli się swoimi spostrzeżeniami i podpowie jakich błędów unikać. Bez wątpienia w wystąpieniu nie zabraknie licznych anegdot.
Uczestnicy kongresu będą mogli zapoznać się z ofertą około 100 wyselekcjonowanych dostawców oferujących produkty spożywcze, napoje, wyposażenie i maszyny dla branży HoReCa. Ten element wydarzenia przyciąga restauratorów od lat, bowiem w jednym miejscu i czasie można zobaczyć, co w najlepszego rynek ma do zaoferowania. Spacer po Strefie Dostawców pozwala wyczuć trendy, zainspirować się i czasami wyprzedzić konkurencję.
Ważne tematy tegorocznej edycji to kuchnia włoska, zarządzanie punktem gastronomicznym ze szczególnym położeniem nacisku na przywództwo oraz rola produktu w sukcesie restauracji. O motywację uczestników do działania zadba jeden z najpopularniejszych w Polsce mówców – Jacek Walkiewicz.
Szczególnie interesujące może być wystąpienie profesora Tomasza Szlendaka, który w charakterystyczny dla siebie pełen anegdot i niezwykle wciągający sposób opowie o tym, jak wraz z dorastaniem nowych pokoleń zmieniają się oczekiwania wobec gastronomii, a tym samym na co zwrócić uwagę i w jaki sposób zmieniać punkt restauracyjny. Profesor poruszy temat zarówno mediów społecznościowych jak i inflacji, mody na poszukiwanie wrażeń, a także zmian społecznych spowodowanych doświadczeniem pandemii. Wskaże w jaki sposób te zjawiska wpłynęły na sposób korzystania z usług HoReCa.
Rok 2024 to czas protestów rolników i wprowadzania przez Unię Europejską Zielonego Ładu. To dobry moment, by zadać sobie pytanie, co to znaczy, że żywność jest bezpieczna? Przypomnieć sobie, czym należy kierować się dokonując zakupów żywności? W trakcie kongresu eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób jakość kupowanych produktów wpływa na biznes i wyniki finansowe restauracji. Można spodziewać się, że w tym temacie swoją cegiełkę dodadzą eksperci kuchni włoskiej, która znana jest z bazowania na produktach najwyższej jakości.
W gastronomii najważniejsi są ludzie. Jak być skutecznym liderem opowie charyzmatyczny generał Mieczysław Bieniek. Czy autentyczność jako fundamentem wiarygodności i konsekwencji w działaniach przywódców? Na czym polega zdolność szybkiego dostosowywania się do zmieniających się warunków i środowiska bezpieczeństwa? Jak jednocześnie optymalizować teraźniejszość i tworzyć innowacyjną przyszłość? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi można będzie znaleźć w trakcie Kongresu.
Udział w kongresie jest bezpłatny dla szefów kuchni, restauratorów i kucharzy. Rejestracja jest obowiązkowa. Osoby spoza branży nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu.
Wszystkie informacje oraz panel rejestracyjny można znaleźć na stronie: www.kongresszefowkuchni.pl.
Partnerem strategicznym Kongresu Szefów Kuchni i Restauratorów 2025 jest Winterhalter Polska.