Catering dietetyczny tylko dla zabieganych? Obalamy mity!

Catering dietetyczny tylko dla zabieganych

 

W Polsce pokutuje przeświadczenie, że catering dietetyczny powstał z myślą o osobach, które nie mają czasu na gotowanie, a chcą schudnąć. Ale prawda jest taka, że to tylko jedno z zadań, jakie każdego dnia wypełnia tysiące firm dietetycznych w kraju. Dla kogo więc jest catering dietetyczny? Poznaj 3 najważniejsze powody, dla których warto zamawiać dietę pudełkową!

Gdy nie masz pomysłu na swoją dietę

Czasami każdego dopada niechęć do gotowania. Odtwarzane wkoło te same przepisy, których nauczyła Cię mama, a ją jej mama, mogą po prostu nudzić. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przecież nawet Twoja ulubiona potrawa szybko się znudzi, jeśli ktoś będzie podawał Ci ją codziennie. Korzystając z cateringu dietetycznego, nie musisz myśleć o tym, co ugotować na obiad, a co zabrać na drugie śniadanie do pracy. Codziennie dostaniesz 3 lub 5 posiłków dostosowanych do Twoich potrzeb żywieniowych. Menu jest urozmaicone i smaczne. A Ty masz planowanie z głowy.

Gdy chcesz schudnąć, ale nie umiesz liczyć kalorii

Dla wielu osób na diecie redukcyjnej największy problem stanowią kalorię. No bo nawet jeśli wiesz, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz o ile trzeba je zmniejszyć, by schudnąć, to zwyczajnie nie umiesz policzyć kaloryczności posiłków. I czasem, mimo że jesz zdrowo, to nie chudniesz. Okazuje się potem, że po prostu porcje były za duże. Twój organizm nie miał więc powodu, by sięgać do rezerw i spalać tkankę tłuszczową. W cateringu dietetycznym zatrudnieni są profesjonalni dietetycy, którzy doskonale wiedzą, jak policzyć kaloryczność posiłków i jak zaplanować Twoje menu, by zredukować wagę. Zaufanie ich doświadczeniu to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić. Wejdź na https://mojcatering.com.pl/miasto/dieta-gdansk/ i sprawdź, jakie opcje menu masz do wyboru.

Gdy chcesz odżywiać się zdrowo

Dieta pudełkowa to także świetna sprawa, gdy po prostu chcesz jeść zdrowo. Tu sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku liczenia kalorii. Nie wiesz, jakie jest zapotrzebowanie Twojego organizmu na magnez, żelazo, witaminy z grupy B, witaminę A czy H. Zależy Ci jednak, by jeść zdrowo. Wzmocnić odporność, poprawić kondycję organizmu, może wyniki badań. W takiej sytuacji wybór cateringu dietetycznego jest jak strzał w 10. Gotowe dania pomogą Ci uzupełnić wszystkie niedobory witamin i minerałów, a Ty wkrótce poczujesz się lepiej.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!