transport żywności kurierem

Gin Dobry!, czyli najbardziej kulturalny miejski festiwal już w maju w Warszawie

Festiwal Ginu

Już 24 i 25 maja w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce miejski festiwal Ginu - GIN DOBRY! BARDZO KULTURALNY FESTIWAL. To spotkanie nie tylko dla pasjonatów i znawców Ginu, ale także dla wszystkich, którzy chcą w wyjątkowy i kulturalny sposób spędzić ten weekend. W programie wydarzenia przewidziane są degustacje, spotkania z ekspertami świata Ginu, a także panele dyskusyjne oraz sobotnie After Party!

Festiwal Gin Dobry! odbędzie się w warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym, legendarnym Domu Partii (Budynku GPW, przy ul. Nowy Świat 6/12). Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich miłośników wyjątkowego smaku Ginu oraz tych, którzy chcą zgłębić tajniki tej kultowej kategorii trunków. Gwarantują dobrą zabawę, wyjątkową atmosferę i niezapomniany czas. Jest to festiwal poświęcony kulturze Ginu, dlatego uczestnicy festiwalu będą mieli okazję posłuchać ciekawych prelekcji, wziąć udział w degustacjach masterclass czy odwiedzić aromatyczne strefy botaniczne, a także spędzić sobotni wieczór na wspólnej zabawie w kulturalnym towarzystwie.

Wydarzenie stworzone dla miłośników Ginu

Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu Gin Dobry! są Maciej Starosolski, założyciel firmy Liquid Story i doświadczony specjalista ds. edukacji marek alkoholowych, a także konsultant branży gastronomicznej oraz Marcin Rogulski, założyciel MR Spirits, który doskonale zna branżę gastronomiczną i hotelarsko-spirytusową. Obaj tworzyli i zarządzali już wieloma projektami edukacyjnymi oraz eventowymi na terenie całego kraju.

- Postanowiłem zorganizować GIN DOBRY! BARDZO KULTURALNY FESTIWAL, ponieważ uważam, że Gin to niezwykle ciekawy i fascynujący trunek. Na świecie Gin już od dawna jest bardzo modny - czas zatem na Polskę. Długo czekałem, aby Gin miał właśnie ten „swój moment”. Mam nadzieję, że festiwal go przyspieszy - mówi Maciej Starosolski, współorganizator festiwalu Gin Dobry! - Chciałbym, aby to wydarzenie pomogło konsumentom lepiej poznać kolorowy świat Ginu. Ten majowy weekend będzie pachniał jałowcem!

Prywatnie Maciej i Marcin są zawodowymi i życiowymi przyjaciółmi, którzy swoją przygodę w branży alkoholowej zaczęli w 2010 roku w dziale edukacji Wyborowa Pernod Ricard. Połączyły ich wspólne inicjatywy edukacyjne, wydarzenia, pasje i zainteresowania oraz oczywiście Gin. Właśnie dlatego razem postanowili sprawić, aby ten majowy weekend stał się kolorowy, radosny i koktajlowy!

Dlaczego akurat Gin? 

- Gin był dla mnie zawsze trunkiem zagadką, tajemnicą, której z czasem zacząłem przyglądać się bliżej, ponieważ coraz bardziej intrygowała mnie jego różnorodność, złożoność i botaniczny skład. Gin jest kwintesencją umiejętności i doświadczenia ludzi, którzy go tworzą i tego, jak potrafią zamknąć w jednej butelce pasję, doświadczenie oraz idealnie zbalansowaną recepturę - mówi Marcin Rogulski, współorganizator festiwalu Gin Dobry!

Gin to popularny napój alkoholowy, który jest częstym komponentem wielu klasycznych koktajli, takich jak Dry Martini, Gin & Tonic czy Tom Collins. Pojawia się również w popkulturze, jest m.in. składnikiem słynnego koktajlu Vesper Martini, którego autorem jest słynny agent 007 oraz stanowi podstawę ulubionego koktajlu bohatera Wielkiego Gatsby’ego - Gin Rickeys.

Jego uniwersalność sprawia, że Gin cieszy się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest kojarzony z atmosferą wieczornych spotkań czy eleganckich imprez, a jednocześnie towarzyszy nam podczas relaksujących spotkań w gronie bliskich przyjaciół, z którymi można się wybrać właśnie na festiwal Gin Dobry! 

Wydarzenie pełne atrakcji w aromatycznej stolicy Polski

W ramach festiwalu odbędzie się wiele tematycznych paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów z branży. Organizatorzy zapraszają także na spotkania biznesowe oraz wieczorne wydarzenia towarzyszące. Przewidziane są również stoiska dla wystawców z Polski i zagranicy, bary koktajlowe, sklep festiwalowy oraz strefy botaniczne, w których uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi roślinami, ziołami, przyprawami i owocami używanymi do produkcji Ginu. Jest to okazja do poszerzenia swojej wiedzy o ciekawostki ze świata Ginu oraz do wzięcia udziału w szeregu atrakcji zaplanowanych na ten wyjątkowy weekend.

Gin Dobry

 

Gospodarzem, dobrym duchem i medialną twarzą festiwalu jest Kapibara Albercik, bardzo kulturalna maskotka, która uwielbia Gin i często ma szalone pomysły. Albercika można spotkać na portalach społecznościowych wydarzenia, a osobiście pojawi się już 24 i 25 maja na festiwalu Gin Dobry! Czego jeszcze mogą spodziewać się goście?

- Festiwal Gin Dobry! to nie lada uczta dla uczestników, niezapomniana podróż w świeży, pachnący botanikami świat i kulturę picia koktajli. Jest to również okazja, by poznać twórców, znawców i ekspertów z Polski i nie tylko - mówi Marcin Rogulski. - Zapraszamy wszystkich amatorów i pasjonatów Ginu oraz osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z tym jałowcowym trunkiem. Spotkajmy się, aby porozmawiać o Ginie przy Ginie już pod koniec maja na pierwszym tak aromatycznym wydarzeniu w Polsce!

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!