Wyjątkowe imprezy w restauracji

Restauracja to wyjątkowe miejsce. Można chodzić do niej codziennie na obiad, można w niej zorganizować okolicznościową imprezę. Smaczne jedzenie jest tym, co sprawdza się zawsze i daje pełne zadowolenie. Klienci lubią jadać smacznie oraz zdrowo, jest to dla nich zdecydowanie dobre rozwiązanie.

Wesele, komunie i chrzciny

Nie każda para młoda organizuje huczne wesele. Niektóre pary ograniczają się do spotkania w restauracji i tam zamawiają obiad weselny dla 20, 30, czy 50 osób. Jest to dobra praktyka i spora oszczędność. Komunie oraz chrzciny również kończą się obiadami w restauracji, z deserami i czasami owocami lub lekkimi musami z owoców czy bitą śmietaną z owocami. Jedzenie tam serwowane jest smaczne, a jakość posiłków jest wysoka. Warto korzystać z takich możliwości i zapewnić sobie pyszne jedzenie w doskonałej cenie. 

Więcej na temat chrzcin przeczytasz na https://www.eliksir.pl/chrzciny/

Jak wygląda uroczysty obiad?

Uroczysty obiad składa się z przystawki, zupy, dania głównego, deseru, napojów. Czasami podawany jest podczas nich alkohol, czasami nie. Najczęściej jest to wino podczas obiadów z okazji komunii i chrzcin. Nieraz podawane są mocniejsze alkohole. Jest to decyzja zamawiającego. Dobre jedzenie, smaczne desery oraz tort. Ten ostatni jest doskonałym zwieńczeniem takiego obiadu. Może być tort bezowy, z bitą śmietaną, dekorowany owocami, ciasteczkami, posypkami. Taki tort jest dziełem cukierników. Para młoda lub zamawiający decyduje jak tort ma wyglądać i jaki powinien mieć smak. Pyszne ciasto jest najważniejszym daniem wesela. Musi być wyjątkowe, smaczne, w doskonałym stylu. Jego jakość ma znaczenie. Niejedna osoba doceni takie danie i zechce się nim rozkoszować. Doskonała jakość i smak to ważna rzecz. 

Więcej o obiadach weselnych dostępne na stronie: https://www.eliksir.pl/obiad-weselny/

Restauracja określa cenę

Restauracja od razu określa cenę tak zwanego talerzyka, czyli cenę liczoną od osoby. Kiedyś było to 100 zł, później 150, a dzisiaj tzw. talerzyk może kosztować 250 czy 300 złotych. Ceny wzrosły, więc talerzyk stał się też droższy. Jest to jak najbardziej oczywista sprawa. Smaczne jedzenie to rzecz ważna. Jeśli nie ma wielkiego wesela to obiad powinien być pyszny. Nieraz składa się z dań polskich, czasami są to dania kuchni międzynarodowej z owocami morza, czasem serwowane są dania włoskie lub francuskie. Wybór menu to rzecz ważna, dlatego należy poważnie zastanowić się jakie dania zostaną podane podczas obiadu weselnego, z okazji chrzcin czy komunii świętej. 

Stół przygotowany jest ładnie, udekorowany świecami lub kwiatami, czasami jednymi i drugimi. Oprawa każdego wydarzenia ma zawsze znaczenie. Obiad weselny, komunie i chrzciny to wyjątkowe wydarzenia rodzinno-towarzyskie. 

Więcej na temat organizacji komunii przeczytasz na stronie: https://www.eliksir.pl/komunie/