W jaki sposób jeść burgera?

W jaki sposób jeść burgera?

Jedzenie burgerów w restauracji to dla niektórych osób, najbardziej kłopotliwa sprawa. W szczególności dla tych, które w towarzystwie chcą być dobrze zapamiętane. Każdy świetnie zdaje sobie sprawę, że jednak nie jest to takie proste. Soczyste mięso, półpłynny sos, stos dodatków, chcą zaatakować jedzącego już od pierwszej chwili. Gigantyczny hamburger? Nie jesteś w stanie otworzyć ust tak, żeby zmieścić go całego? Jak wtedy najlepiej go zjeść?

Jak jeść burgera zgodnie z savoire vivre?

Według zasad dobrego zachowania w restauracji, nigdy nie powinno się jeść jakiegokolwiek posiłku w towarzystwie innych osób palcami, bez wykorzystania sztućców. Najprostszego narzędzia jedzenia można używać jedynie w gronie rodzinnym podczas spożywania takich dań jak kurczak z rożna, czy też jakikolwiek inny posiłek, który na ogół sprawia trudności podczas używania noża i widelca. W restauracji powinno się wykonać podstawowe kroki:

  • przesunąć burgera na jedną stronę talerza,
  • ściągnąć jego górną część,
  • przenieść na drugą część burgera mięso i dodatki, 
  • zjeść obie część burgera przy pomocy sztućców.

Jest to dosyć problematyczne rozwiązanie, ponieważ powoduje dziwną konstrukcję na talerzu, a także sprawia, że nie zawsze jedząc mięso jest się w stanie poczuć idealnie skomponowane przez kucharza smaki. Nie jest się w stanie również używać tego sposobu, gdy jest się w lokalu, który serwuje burgera w małej folii lub opakowaniu, a o sztućcach można tylko pomarzyć. Oczywiście, zachęca się do jedzenia burgerów w ten sposób, ale tylko wtedy, gdy wymaga tego sytuacja lub miejsce.

Najlepsze burgery można zjeść w Kaliszu, gdzie nie trzeba korzystać ze sztućców: https://pasibus.pl/pl/lokalizacje/kalisz/

W jaki sposób jeść burgera i się nie stresować?

Dla wielu osób sprawa jest prosta. Burgery, które serwuje Pasibus w Kaliszu można jeść w najprostszy sposób, czyli rękoma. Jeśli ktoś idzie z rodziną, czy też w towarzystwie znajomych, nie powinien się stresować tym, że zostanie źle zapamiętany. Przede wszystkim burgery nie są daniem wykwintnym jak przegrzebki, żeby w stu procentach musieć zachowywać się zgodnie z zasadami savoire vivre z najlepszych restauracji na świecie. 

Oczywiście, należy pamiętać o podstawowych zasadach, czyli czego nie wolno robić. Nie można mlaskać, mówić z pełną buzią, czy też wydawać z siebie dziwnych dźwięków. Naturalnym jest, że niektóre z posiłków je się po prostu palcami, bo tak na ogół jest prościej i łatwiej. W sumie każda kuchnia podaje swoje specjały, które ciężko jeść za pomocą sztućców, np. trudno sobie wyobrazić spożywanie przestygniętej pizzy nożem i widelcem. 

Burgery je się więc najprościej jak się da, czyli chwytając w ręce i jedząc go. Nie jest to kwestią tego, że w swoim towarzystwie ludzie czują się najlepiej, ale chodzi im przede wszystkim o wygodę. Poza tym na tego typu jedzenie na ogół nie zaprasza się na pierwsza randkę, czy na spotkanie w rodzinnym gronie w celu omówienia ważnych spraw. 

 

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!