• Doradztwo gastronomiczne

  • Sprawdź nasze usługi w gastronomii

    Usługi prawne w gastronomii

Serwis do kawy i herbaty - dlaczego warto go mieć?

Serwis do kawy i herbaty

W kuchniach naszych mam i babć, serwis do herbaty był nieodłącznym elementem wyposażenia. Serwowano w nim zarówno herbatę, jak i kawę, najczęściej podczas rodzinnych czy przyjacielskich spotkań. Serwisy nawiązywały wyglądem do panujących wtedy trendów. Obecnie trochę zapomnieliśmy o tradycji używania serwisu kawowego. A szkoda! Kawa i herbata serwowane w pięknym zestawie są wspaniałym zwieńczeniem spotkania. Podpowiadamy dlaczego warto mieć w swojej kuchni serwis do kawy i herbaty, oraz czym kierować się podczas zakupów.

Serwis do kawy i herbaty - gdy pojawiają się goście...

Na co dzień można pić herbatę i kawę z kubka. Jednak gdy pojawiają się u nas goście, nie wypada podać gorących napojów w kubkach, które używamy na co dzień. To właśnie w takich sytuacjach sprawdza się serwis do kawy i herbaty. To idealny sposób aby jednocześnie serwować napoje dla większej ilości osób. Z serwisu można korzystać nawet podczas spotkania z przyjaciółką.

Serwis do herbaty to obowiązkowe rozwiązanie dla osób, które często organizują przyjęcia czy spotkania. Ułatwia on serwowanie podwieczorku, ponieważ na stół jednocześnie trafia ciasto i kawa lub herbata.

Serwis do kawy - stworzony do serwowania gorących napojów

Serwisy do kawy i herbaty od poszczególnych producentów nieco się od siebie różnią. Do najprostszych należą zestawy składające się z filiżanek i spodków. Komplet może być też rozbudowany o dzbanek, w którym można serwować napój.

Wybierając serwis warto jednak zadbać aby składał się on nie tylko z filiżanek. Doskonałym rozwiązaniem są zestawy deserowe. Składają się one ze standardowych filiżanek i spodków, dzbanka, cukiernicy, mlecznika i talerzy deserowych. Jest to najbardziej rozbudowana opcja, ale równocześnie najbardziej funkcjonalna. W takim serwisie można zaserwować samą kawę lub dodatkowo ciasto na pasującym do całości talerzu.

Serwis do herbaty - elegancka ponadczasowość

W sklepach można znaleźć też specjalne serwisy do serwowania herbaty. Najczęściej składają się one ze filiżanek, spodków, talerzy deserowych, cukiernicy i dzbanka na mleko. Czajnik w takich zestawach jest z reguły nieco mniejszy od tego kawowego. Dodatkowo w komplecie znajduje się podgrzewacz do czajnika. Często serwis do herbaty ma też tackę, na której można postawić cukiernicę i mlecznik.

Wybieramy serwis do kawy i herbaty

Wybierz wielkość zestawu

Zanim zdecydujemy się na serwis do kawy lub herbaty warto przemyśleć jak duży powinien ten zestawy być. Jeśli mamy dużą rodzinę i często organizujemy spotkania możemy pomyśleć o rozbudowanym zestawie na dwadzieścia cztery lub osiemnaście osób. Najczęściej jednak spotyka się zestawy dla sześciu lub dwunastu osób. Jest to optymalna wielkość, jeśli nie planujemy dużych imprez. Wielkość serwisu powinna być też podyktowana możliwościami do przechowywania. Mniejszy komplet o wiele łatwiej schować w szafce. Jeśli masz ograniczone miejsce do przechowywania, lepiej wybrać mniejszy serwis kawowy.

Wybierz wygląd i styl serwisu

Równie istotną kwestią jest styl serwisu. Do najchętniej wybieranych należą te o klasycznej linii, w białym kolorze. Są one ponadczasowe, uniwersalne i zawsze doskonale się prezentują. Miłośnicy minimalizmu mogą wybrać serwisy o prostych kształtach. Wiele serwisów dostępnych jest też z delikatnymi zdobieniami, najczęściej w odcieniach złota lub srebra.

Każdy serwis będzie doskonałym uzupełnieniem kuchni lub jadalni. Serwis do kawy i herbaty jest niezastąpiony, gdy chcemy dać naszym gościom to co najlepsze!

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!