Rewolucja w recepturze Pizza Hut

Rewolucja w recepturze Pizza Hut

Polska pierwszym krajem w Europie, w którym debiutuje nowy styl pizzy na ręcznie wyrabianym cieście.

Pizza Hut wprowadziła do oferty nowe ręcznie wyrabiane ciasto na zakwasie w stylu San Francisco, które debiutuje w restauracjach na terenie całego kraju. To jedna z najważniejszych zmian w ofercie Pizza Hut w ostatnich latach. Fakt, że europejska premiera nowej oferty odbywa się w Polsce, jest ukoronowaniem dynamicznego rozwoju sieci nad Wisłą.

Rzemieślnicza pizza zdobywa rynek

Pomysł stworzenia kompletnie nowego stylu ciasta do pizzy pojawił się w Pizza Hut ponad dwa lata temu. Impulsem do wprowadzenia zmiany były liczne badania konsumenckie, które wskazywały na spore zainteresowanie segmentem pizzy rzemieślniczej, tworzonej na ręcznie wyrabianym cieście na zakwasie.

Wpisując się w ten trend, Pizza Hut sięgnęła do tradycji wypieków na zakwasie typowej dla San Francisco. Międzynarodowemu zespołowi pracującemu w siedzibie firmy w Dallas, w którego składzie znaleźli się także Polacy, udało się opracować przepis zapewniający właściwą dla rzemieślniczej pizzy chrupkość i lekkość.

Przy okazji premiery ciasta San Francisco Pizza Hut wprowadziła do oferty również nowe kompozycje smakowe.

Polska w awangardzie

– Fakt, że ta premiera odbywa się w Polsce, wiele mówi o dynamice polskiego rynku i jego otwartości na nowe smaki – powiedział Maciej Mausch, Prezydent Pizza Hut w Polsce. – Nie bez znaczenia było ogromne zainteresowanie polskich klientów rzemieślniczą pizzą i wypiekami na zakwasie w ogóle.  

– Decyzja o przeprowadzeniu premiery w Polsce ma też związek z rozwojem sieci Pizza Hut na naszym rynku. Obecnie dysponujemy już 140 restauracjami. Przez ostatnie 3 lata pracowaliśmy ciężko, by jeszcze lepiej odpowiedzieć na oczekiwania klientów. Rozwinęliśmy m.in. nowe, wygodne formaty gastronomiczne, takie jak Pizza Hut Express. Staliśmy się też najbardziej wiarygodnym dostawcą jedzenia na wynos wśród polskich restauracji, osiągając odsetek 80% dostaw dostarczonych w czasie krótszym niż 30 minut – dodaje Maciej Mausch.

Działalność operacyjna Pizza Hut w Polsce jest prowadzona przez AmRest Holdings, partnera franczyzowego firmy.
 

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!