Projekt strony www 5 zasad dobrych stron www

Projekt strony www 5 zasad dobrych stron www

Strona internetowa, którą chcemy nazywać dobrą, powinna się cechować kilkoma aspektami, o których programista nie może zapomnieć. Najważniejsze nie jest to, jak strona będzie się prezentować, ale też to, jak będzie funkcjonalna. Im ładniejsza jest dana strona, ale im mniej funkcjonalna, tym bardziej na niej tracimy. Tanie strony internetowe mogą być czasami niedopracowane, no chyba, że trafimy na jakąś ciekawą promocję i jakość będzie dobra.

Jaka powinna być dobra strona internetowa?

  1. Strona www musi być przede wszystkim unikalna. Najlepiej jest stworzyć ją od podstaw lub też mocno zmodyfikować jeden z płatnych szablonów. Chodzi o to, żeby dana strona była zakodowana tak, by była lekka i żeby szybko się ładowała. To jest niezwykle istotne. Projektowanie stron www to konieczność odpowiedniego wykorzystania wielu mechanizmów.
  2. Spójna i funkcjonalna – w tym aspekcie nie powinno być żadnych odstępstw od reguły. Tworzenie stron internetowych powinno być realizowane tak, żeby w efekcie uzyskać stronę, po której można się w łatwy sposób poruszać. Tak samo jest w kwestii identyfikacji wizualnej. Ona też powinna być spójna tak na stronie, jak na innych materiałach firmowych.
  3. Zoptymalizowana – optymalizacja pod kątem pozycjonowania to zasadnicza kwestia podczas budowania strony internetowej. Dzięki optymalizacji strona pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania i to pozwoli z pewnością na osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów.
  4. Użyteczna – na danej stronie powinny znajdować się przede wszystkim treści, które będą pomocne dla użytkowników. Użytkownik wchodząc na daną stronę, powinien znaleźć dla siebie konkretne informacje.
  5. Atrakcyjna – responsywne znaczy mobilne i widoczne w telefonach komórkowych strony internetowe mają to do siebie, że są przede wszystkim ładne. Ta atrakcyjność przerzuca się bezpośrednio na czas spędzony na stronie. Im lepiej daną stronę „ubierzemy”, tym częściej będą na nią wracać użytkownicy.

Ten, kto potrafi stworzyć dobrą stronę, ten jest zawsze o krok przed konkurencją.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!