dpdpickup

Półwysep kuchenny z blatem slim – jak zaaranżować?

Półwysep kuchenny

Na estetykę kuchni wpływa nie tylko ogólny wygląd zabudowy meblowej, lecz także detale i elementy dekoracyjne. Zharmonizowane wizualnie wnętrze pomogą stworzyć cienkie blaty kompaktowe, które pięknie prezentować będą się również na półwyspie kuchennym. Poznaj blaty slim – modernistyczne rozwiązanie do stylowej kuchni.

Cienkie blaty kuchenne a najnowsze trendy

Współczesne wnętrza cechuje minimalistyczny charakter, dlatego jeżeli nasza kuchnia mam mieć nowoczesny charakter, blat slim idealnie wpisze się w jej styl. Blat roboczy w kuchni z reguły ma dość sporą powierzchnię (a przynajmniej do tego dążymy, chcąc zapewnić sobie wygodne miejsce do pracy). Jest więc pełnoprawnym elementem całej aranżacji. Wcale więc nie dziwi rosnąca popularność cienkich blatów. Ale czy poza tym, że kompaktowe blaty świetnie się prezentują w nowoczesnych kuchniach, są również wytrzymałe?

Cienkie blaty kuchenne

Zdjęcia pochodzi z kuchennej kolekcji LUX

Jak cienki jest blat slim?

Grubość standardowych blatów stosowanych w kuchniach to od 2,8 do 4 cm. Skąd wzięła się taka rozpiętość? Wynika ona z dwóch kwestii. Wpływ na grubość tego typu blatu ma sama grubość materiału, ale także fakt, że blat do kuchni musi być odporny na obciążenia, tak byśmy bez problemu mogli osadzić w nim kuchenne sprzęty: zlewozmywak czy płytę grzewczą. Cienkie blaty natomiast będą miały zaledwie kilkanaście milimetrów grubości. Co do zasady będzie to od 10 do 12 mm. Odchudzone blaty zatem, by były trwałe, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów.

Jak cienki jest blat slim

Zdjęcia pochodzi z kuchennej kolekcji CREDO

Konstrukcja blatu slim

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów blatów kompaktowych. Najcieńsze z nich robione są z konglomeratów kwarcowych. To tzw. ultracienkie blaty wytwarzane z naturalnych materiałów: granitu oraz kwarcu i żywicy poliestrowej, która pełni funkcję spoiwa. Drugi typ blatów slim to blaty, których trzon stanowią prasowane w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem papiery melaminowane. Spoiwem w tym przypadku również jest żywica. Właściwa obróbka cienkich blatów przesądza o tym, że tworzą one monolit – wyjątkowo odporny na zarysowania i inne uszkodzenia, a także na działanie wysokiej temperatury czy wody.

Konstrukcja blatu slim

Zdjęcia pochodzi z kuchennej kolekcji FASHION

Półwysep kuchenny z cienkim blatem

Półwysep to praktyczny element kuchennej zabudowy, który równie dobrze można wykończyć kompaktowym blatem. Monolityczne wzornictwo pomoże nam stworzyć harmonijną aranżację. Możliwości mamy naprawdę wiele, bo cienkie blaty wykorzystamy zarówno do stworzenia półwyspu w formie baru śniadaniowego, jak i samej lady. Co więcej, cienkie blaty w kuchni stosuje się również do zabezpieczenia fragmentów ścian pomiędzy górną a dolną zabudową. Aranżacje z blatem slim na ścianie, który wizualnie stanowi przedłużenie blatu roboczego, prezentują się zjawiskowo i są często wykorzystywane w projektach nowoczesnych kuchni.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!