dpdpickup

Mrożenie kurek - o czym trzeba wiedzieć i pamiętać?

Mrożenie kurek w gastronomii

Mrożone kurki to jeden z najlepszych sposobów na cieszenie się darami jesieni przez całą zimę. Trzeba jednak wiedzieć, jak mrozić kurki, żeby usunąć ich gorzki smak. Wbrew powszechnym opiniom nie wystarczy, żeby grzyby umyć pod bieżącą wodą. Trzeba również wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać kurki, aby nie straciły smaku ani swoich właściwości.

Jak przygotować grzyby kurki do mrożenia?

Zanim zaczniesz mrozić kurki, musisz zadbać o odpowiednie przygotowanie kurek, między innymi czyszczenie kurek. Najlepiej zamrozić kurki, które są niepokruszone i świeże. Kurki najlepiej podzielić na te nadające się do mrożenia, w tym wypadku trzeba przygotować kurki do przechowania w niskiej temperaturze. Dokładniej jest to opisane w takich miejscach, jak to: https://zamrazarka.com/jak-mrozic-kurki/.

Aby mrozić grzyby kurki, trzeba je oczyścić, najlepiej pędzelkiem. Bardzo brudne można umyć pod zimną wodą. Jeśli chciałeś umyć kurki, ale to nic nie dało, grzyby należy potraktować ciepłą wodą z solą, wrzucając je do niej, potem wyciągnąć i osuszyć. Po kąpieli w ciepłej wodzie wszystkie drobne zanieczyszczenia powinny zostać usunięte bez szkody dla kurek.

Oczyszczone kurki to przygotowane kurki do mrożenia.

Sposób, jak mrozić kurki, żeby nie były gorzkie

Zamrożone kurki mogą z czasem zgorzknieć, jeśli wcześniej świeże grzyby nie zostaną odpowiednio przygotowane. O ile moczenie kurek jest niedopuszczalne, konieczna jest obróbka termiczna. Grzyby należy wrzucić i trzymać chwilę w gorącej wodzie z solą. Jeśli nie chcemy mrożonych kurek trzymać w osolonym wrzątku, kurki możemy również obsmażyć na suchej patelni bez dodatku tłuszczu.

Blanszowanie kurek to jedna z lepszych metod na cieszenie się ich wspaniałym smakiem. Równie dobrze będą przechowywać się w zamrażarce wstępnie obsmażone grzyby.

Przepis na blanszowanie, czyli jak mrozić grzyby kurki?

W przypadku mrożenia kurek koniecznie trzeba usunąć uszkodzone fragmenty grzybów. Dobrą metodą jest ich blanszowanie. Polega na działaniu wysokiej temperatury na grzyby. Metoda polega na zagotowaniu wody z dodatkiem soli - przyjmuje się 3 l wody na 1 kg kurek. Dalej trzeba dodać grzyby, aby wrzącą wodą je sparzyć i przykryć pokrywką, tym samym poddać działaniu wysokiej temperatury. Potrzymać je kilka minut, a następnie przerwać gotowanie, następnie odcedzić i przepłukać zimną wodą.

To sposób, aby zachowały swój smak, ba! całą głębię smaku.

Dlaczego warto mieć mrożone kurki?

Pieprznik jadalny to bardzo smaczny i powszechnie występujący w Polsce grzyb. Przygotowane grzyby można trzymać w zamrażalniku nawet 8 miesięcy. Od połowy jesieni możemy cieszyć się z obecności tych smacznych grzybów i ich dodatkiem do jajecznicy czy jako składnikiem stanowiącym samodzielną potrawę.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!