Legia Warszawa rozpoczyna współpracę z Too Good To Go

Legia Warszawa rozpoczyna współpracę z Too Good To Go

Legia Warszawa, największa piłkarska marka w Polsce, rozpoczyna współpracę z Too Good To Go i tym samym aktywnie przyłącza się do walki z marnowaniem żywności. Przywilej korzyści przypadnie planecie oraz użytkownikom, którzy będą mogli upolować paczki-niespodzianki w ramach aplikacji po wydarzeniach organizowanych na stadionie. Od teraz Too Good To Go i Legia Warszawa grają wspólnie.

Pod koniec lipca Legia Warszawa zorganizowała pierwszą, wyjątkową „dogrywkę” po spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Mowa o jedzeniu, które tego dnia nie zostało sprzedane w trakcie meczu. Od teraz wszystkie posiłki dostępne na trybunach, takie jak hot–dogi, burgery, zapiekanki czy kiełbaski trafią po zakończeniu wydarzeń organizowanych na stadionie do aplikacji Too Good To Go. Użytkownicy będą mogli nabyć paczki–niespodzianki za 1/3 ceny i nie pozwolić, aby „aut” dotyczył również żywności.  

Wraz z Legią Warszawa gramy do jednej bramki. Tu każdy jest zwycięzcą, a przede wszystkim planeta. To współpraca, w której dążymy do remisu i osiągnięcia wyniku 1:1, bowiem chcemy, aby całe jedzenie przygotowane dla kibiców zostało skonsumowane. Wyrzucanie dobrego jedzenia do kosza to strzał do własnej bramki, a w Too Good To Go nie lubimy „samobójów” – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Legia Warszawa wielokrotnie dawała przykład organizacji służącej celom społecznym i ekologicznym. Cieszymy się, że razem z posiadającym duże doświadczenie i działającym na międzynarodową skalę partnerem będziemy wspierać walkę ze zmianami klimatu i wspólnie troszczyć się o kulturę konsumowania żywności. Jako sympatycy Legii mamy ogromny potencjał. Dbajmy i promujmy dobre praktyki. Marnujemy za dużo dobrej żywności, zróbmy wszystko, aby dać przykład innym - mówi wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra.

W skali roku marnujemy w Polsce około 5 milionów ton żywności, które mają ogromny wpływ na zmiany klimatu. Partnerstwo Legii Warszawa z Too Good To Go to kolejny krok na rzecz działań związanych z ochroną planety. Każda uratowana paczka-niespodzianka to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2e.

Too Good To Go zrzesza użytkowników we wspólnej walce z marnowaniem żywności, łącząc klientów z miejscami, w których zostało nadwyżkowe jedzenie. Aplikacja wystartowała w Danii w 2016 roku i od tamtej pory zyskała ponad 49,6 milionów użytkowników w 17 krajach. Wśród partnerów Too Good To Go w Polsce są m.in.: Carrefour, Lindt, Starbucks, Costa, Bakalland, Gastromall, Pizza Hut, A. Blikle, North Fish, Massolit, Natura Cold Press, MOD Donuts i wiele innych.
Misją Too Good To Go jest inspirowanie społeczeństwa i udostępnienie narzędzi do walki z marnowaniem jedzenia poprzez budowanie Ruchu Przeciw Marnowaniu Jedzenia, stworzonego, by wywrzeć wpływ na czterech płaszczyznach: Gospodarstw domowych, Przedsiębiorstw, Edukacji i Polityki. Too Good To Go należy do grona B Corp, społeczności około 2600 certyfikowanych firm z różnych branż, stawiających pozytywny wpływ na świat ponad zyski. W tym gronie znajdują się takie znane marki jak Patagonia, Ben & Jerry’s czy Alpro. Obecnie certyfikat B Corp posiada tylko 500 firm w Europie.
Globalną CEO jest Mette Lykke, która wcześniej współtworzyła Endomondo. Dowiedz się więcej na www.toogoodtogo.com lub odwiedź nasze social media.