Kiedy warto pić herbatę zamiast kawy?

Kiedy warto pić herbatę zamiast kawy?

Bez tego napoju wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Pijemy ją o poranku, w pracy a niekiedy nawet wieczorem. Kusi nas niezwykłym aromatem i oryginalnym smakiem. Niektórzy jednak powinni unikać kawy i zastąpić na przykład herbatą.

Szczególne zalecenia dla kobiet

Nie od dzisiaj wiadomo, że panie które spodziewają się dziecka nie powinny pić kawy. Dzieje się tak, ponieważ kofeina może podnosić ciśnienie oraz źle oddziaływać na układ nerwowy. Zdarza się także, że kawa znacznie podrażnia żołądek. Nadużywanie kawy nie jest także wskazane dla kobiet, które dopiero starają się zajść w ciąże. Oczywiście niewielkie ilości tego napoju nie powinny być szkodliwe. Dla bezpieczeństwa lepiej jednak wybrać herbatę. Zawiera ona mniejsze ilości kofeiny i może bardzo pozytywnie wpłynąć na organizm. Przykładowo zielona herbata big-active.pl odpowiednio zaparzona może pomóc się odprężyć.

Problemy ze zdrowiem

Nadmierne spożywanie kawy (a nie kiedy nawet minimalne) jest zakazane dla wszystkich, którzy borykają się ze schorzeniami związanymi z dwunastnicą, czy trzustką. Również osoby z owrzodzeniem żołądka powinny jej unikać. Kawa bowiem powoduje, że w naszym organizmie wytwarza się dodatkowa ilość kwasu solnego, co z kolei negatywnie wpływa na wyżej wymienione organy. To jednak nie wszystko. Kawa (szczególnie pita często) znacznie podnosi ciśnienie tętnicze, co jest niezwykle niebezpieczne dla nadciśnieniowców i osób z chorobą wieńcową.

Kawa ma kilka innych minusów. Jednym z większych jest fakt, że wypłukuje ona z naszego organizmu magnez. Bardzo często osoby, które mają problem z jego niedoborem nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie kawa jest przyczyną ich problemów. Warto wiedzieć, że regularne spożycie tegoż napoju nawet w niezbyt dużych ilościach, w tym przypadku przyniesie taki sam skutek jak picie kawy zbyt często.

Raz na jakiś czas warto zrobić sobie kawowy detoks. Jeśli będzie brakowało nam kofeiny, wystarczy pić herbatę. Zawiera ona jej mniejsze ilości dlatego będzie zdrowsza dla naszego organizmu.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!