Jak zachęcić pracowników do bardziej efektywnej pracy

Jak zachęcić pracowników do bardziej efektywnej pracy

Każdemu pracownikowi przysługuje przerwa w czasie pracy. To jak zostanie ona wykorzystana zależy już od preferencji danej osoby. Część pracowników uda się do palarni, część porozmawia przez telefon, a jest także sporo osób, które spędzą ten czas przy filiżance dobrej kawy. Są osoby, które z kawą nie rozstają się przez cały dzień i towarzyszy ona im na biurku przez większość czasu, jednakże nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie zachowanie i dlatego podczas przerwy mogą spełnić swoje zachcianki.

Łyk dobrej kawy stawia na nogi

Wiele osób nie zacznie dnia bez kawy. Tak jak codziennie rano myją zęby, ubierają się tak też muszą wypić chociaż łyka swojego ulubionego napoju. Nie dość, że kawa sprawia, że czujemy się mniej zmęczeni, to na dodatek dzięki swoim walorom smakowym poprawia nastrój każdego smakosza tego napoju. Każdy pije ją na swój sposób, na zimno lub ciepło, czarną lub z mlekiem, słodką lub gorzką, i tak dalej. I mimo tak wielu różnic dla każdego daje tak samo wiele przyjemności z jej picia. Większość osób nie poprzestaje na jednej filiżance lub kubku kawy, dlatego później zazwyczaj przychodzi czas na drugą, trzecią albo i więcej. Mimo, że jest ona tak smaczna to nie pozostaje obojętna wobec naszego zdrowia. Zbyt duże ilości kawy mogą negatywnie wpływać na żołądek oraz zbyt mocno podwyższać ciśnienie tętnicze krwi, co może mieć dalsze przykre konsekwencje. Dlatego bardzo ważne jest, aby kontrolować ilość wypijanej kawy, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu.

Kawa dla pracowników

Większość pracowników swoją kawę przynosi do pracy samemu lub korzysta z automatów do kawy ustawionych na korytarzach. Jednakże coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że takim drobnym szczegółem jak zakup dobrej kawy dla pracowników może poprawić wizerunek firmy. Jest to bardzo miły akcent w miejscu zatrudnienia, który może wpływać pozytywnie na nastroje w firmie. Miło jest się napić darmowej kawy, a jeszcze milej jest kiedy jest to kawa naprawdę dobrej jakości.

Współpraca: Caveres

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!