Smaczny wystrój – jak zaaranżować restaurację?

Jak zaaranżować restaurację

Do restauracji przychodzi się nie tylko po to, żeby zjeść coś smacznego, ale również po to, by mile spędzić czas w ładnym otoczeniu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, w jaki sposób urządzony jest lokal. Znamy kilka pomysłów na to, jak można mu w oka mgnieniu nadać charakteru.

To, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, będzie zależało od kilku czynników. Po pierwsze, od tego, jak bardzo chcemy ingerować w dotychczasowy wystrój wnętrza. Po drugie, od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Najszybsze rezultaty dadzą nam ścienne dekoracje. Tutaj do wyboru są fototapety i tapety, ale także obrazy i plakaty. Taka ozdoba może się natomiast stać albo główną dominantą w przestrzeni, albo dyskretnym akcentem uzupełniającym całość.

Zobaczcie zebrane poniżej dekoracyjne pomysły ekspertów Myloview, którzy wybierając najciekawsze wzory ze sklepu https://myloview.pl/, przygotowali kilka efektownych pomysłów na nowy wystrój restauracji.

Fototapety 3d do restauracji niczym teleport do innego miejsca

Zaczynamy od pomysłu jakim jest przestrzenna fototapeta. Restauracja dzięki takiemu aranżacyjnemu trickowi będzie sprawiać wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. Na jaki wzór się zdecydować, by pasował do lokalu? Warto zainspirować się serwowaną tu kuchnią i postawić na taki miejski pejzaż lub malowniczy krajobraz, który związany jest z regionem, skąd pochodzą podawane tu dania.

Jeśli jest to kuchnia francuska, pięknie będzie się prezentować zdjęcie malowniczej uliczki z bistro znajdującym się w zabytkowej kamienicy, a jeśli jest to kuchnia portugalska, przedstawienie kolorowych budynków zdobionych kaflami azulejo. Na uwagę zasługują także malownicze fototapety 3d do restauracji. Rozległe morskie wybrzeże będzie pasować do miejsca, w którym serwowane są ryby i owoce morza, z kolei zielone pagórki Toskanii ze strzelistymi cyprysami to dobra propozycja do lokalu serwującego włoskie dania.

Modny deseń, czyli tapeta ze wzorem, który przykuwa wzrok

Zainspirować można się nie tylko serwowaną kuchnią. Doskonałym pomysłem jest wprowadzenie akcentów dekoracyjnych pasujących do stylistyki, w jakiej urządzona jest restauracja. Jest kilka trendów, które cieszą się obecnie dużą popularnością.

Wśród nich z pewnością znajduje się wystrój w duchu retro. Do restauracji, która nawiązuje do lat 50., 60. lub 70. świetnie będzie pasować tapeta z kolorowym deseniem utrzymanym w stylu mid-century modern. Taki motyw nada aranżacji pogodnego charakteru. Innym pomysłem, również w starym stylu, jest tapeta Art Deco z geometrycznym deseniem w formie rozłożonych wachlarzy. Z kolei do orientalnej stylizacji jak ulał będą pasować motywy roślinne lub tzw. arabeski. Dzięki takim wzorom na ścianach restauracja nabierze przytulnego charakteru. 

Obraz na płótnie do restauracji, który rozbudzi apetyt!  

Jeszcze szybszym w realizacji pomysłem niż tapety i fototapety są obrazy na ścianę. Wybierając efektowny wzór w dużym formacie można naprawdę wiele zmienić w dotychczasowym wystroju restauracji. Wśród motywów, które najlepiej będą pasować do lokalu gastronomicznego, eksperci Myloview wybrali 3 opcje.  

Pierwszą będzie inspirowany sztuką obraz. Restauracja, w której znajdzie się martwa natura, nabierze eleganckiego i wykwintnego charakteru. Może to być zarówno artystyczna fotografia, jak i przedstawienie malunku bądź szkicu. Na takiej kompozycji może zagościć patera z owocami, butelka wina i kiść dojrzałych winogron albo talerz z owocami morza i barokowymi naczyniami.

Drugim pomysłem są obrazy w duchu retro, które przypominają dawne ryciny lub reklamy produktów spożywczych z połowy XX wieku. Eleganckie rysunki, na przykład warzyw, będą pasować do wystroju prowansalskiego lub włoskiego, z kolei wzory inspirowane dawnymi reklamami do restauracji vintage.

Trzecią propozycją są obrazy zrobione z własnych zdjęć, które przedstawiają dokładnie te dania, które serwowane są w restauracji. To znakomity sposób by stworzyć naprawdę niepowtarzalną dekorację wnętrza i jednocześnie zaprezentować gościom, jak apetyczne potrawy są tu podawane.

Plakaty z napisami wywołujące uśmiech na twarzy  

Aranżacja restauracji nabierze także charakteru, gdy udekoruje się ją typograficznymi plakatami. To ostatnia propozycja ekspertów z Myloview. Ścienna dekoracja z pogodnym napisem, który wywołuje uśmiech na twarzy, pozwoli wyczarować stylizację, która będzie wprawiać gości z doskonały humor.

Na uwagę zasługują z pewnością wzory nawiązujące do jedzenia i napojów. Tutaj warto przywołać takie plakaty jak: „I don’t have a problem with caffeine. I have a problem without it”, „First we eat, then we do everything else”, „Cooking with love” albo „Today I will do amazing things, but first coffee”. Ale mogą to być także po prostu optymistyczne cytaty: „Enjoy the little things”, „A smile is the prettiest thing you can wear” lub „Life is pleasure. Enjoy it”.

Obraz na płótnie z martwą naturą lub smakowitym daniem, fototapety 3d z malowniczymi pejzażami, a może plakat z cytatem, który wywołuje uśmiech? Wystrój restauracji, tak jak pięknie podane pyszne danie, powinien zachwycać i cieszyć oczy. Dzięki pomysłom ekspertów z Myloview poznaliście proste, ale bardzo efektowne pomysły, jak nadać restauracji wysmakowanego charakteru.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!