Jak rozwijać się w dziedzinie gastronomi i hotelarstwa?

szkolenia HMAcademy

Istnieje wiele możliwości dla pracowników w gastronomii czy hotelarstwie, którzy będą mogli szybko awansować na szczyt. W całej branży hotelarskiej wielu starszych dyrektorów, a nawet dyrektorów generalnych rozpoczęło swoją karierę od zmywarek, pracy kelnera czy na recepcji, ale poprzez swoją determinację i ambicje szybko awansowali i rozwinęli skrzydła w tej niszy. Branża gastronomiczna i hotelarska często daje szansę na awans dla swoich pracowników – nawet w pierwszym roku zatrudnienia.

Perspektywy w hotelarstwie i gastronomii

Ze względu na tę rosnącą mobilność, korzyści i rosnący trend w poziomie obłożenia hoteli, wielu z tych, którzy rozpoczynają swoją karierę w branży hotelarskiej czy gastronomicznej, mają tendencję do pozostania w niej, znajdowania nowych możliwości i wysokiej satysfakcji z pracy. Liczby pokazują, że przeważająca większość pracowników zostaje w konkretnej firmie przez 5 lat lub dłużej. Branża hotelarska jest zdecydowanie miejscem oferującym wiele możliwości rozwoju.

Oczywiście jednak nic nie spada z nieba – zawsze trzeba dla awansu i rozwoju ciężko pracować, zawsze starać się dawać z siebie jak najwięcej i być gotowym, aby pójść o krok dalej. Jeśli pracujesz ciężko w branży hotelarsko-gastronomicznej, najprawdopodobniej szybko otrzymasz nagrodę i awans.

Wskazówki, jak szybko awansować na wyższą pozycję w branży gastronomicznej/hotelarskiej:

  • Pracuj ciężko i bądź skłonny do poruszania się po różnych działach w hotelu.

Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby nauczyć się każdej pracy i zrozumieć, jak działa hotel. Ta wiedza czyni cię doskonałym kandydatem do szybkiego budowania kariery menedżerskiej.

  • Zdobywaj certyfikaty branżowe.

Możesz poszerzyć swoją wiedzę i swoją sieć, a także dodać ważne umiejętności do swojego CV, aby móc wyróżnić się w tłumie. Wraz z kilkuletnim doświadczeniem certyfikaty, które na przykład potwierdzają, że ukończyłeś szkolenia menadżerskie mogą otworzyć drzwi przed większymi możliwościami. Jednym z najbardziej prestiżowych z nich jest kurs oferowany przez HMAcademy.

  • Znajdź mentora

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, znalezienie kogoś, kto może pokazać dobry kierunek, może ułatwić odnalezienie ścieżki do drabiny kariery. Gdy znajdziesz swojego mentora – bez względu na to, czy w firmie w której jesteś zatrudniony czy podczas kursów w http://www.hmacademy.pl/ uważnie obserwuj jak pracuje. To bezcenne źródło wiedzy i wielka inspiracja.

Branża gastronomiczna i hotelarska to dynamiczny, rozwijający się przemysł, który oznacza więcej miejsc pracy i duże możliwości rozwoju. Skorzystaj z tego!

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!