dpdpickup

Funkcjonalna i praktyczna szafa mroźnicza, czyli jaka?

Funkcjonalna i praktyczna szafa mroźnicza, czyli jaka

W branży spożywczej meble chłodnicze są wręcz niezbędnym elementem wyposażenia. Oprócz różnego typu lad, regałów i witryn chłodniczych korzysta się także z szaf mroźniczych. Wybór mebla chłodniczego jest ściśle uzależniony od wielkości sklepu oraz rodzaju sprzedawanego przez niego towaru i jego ilości. Bardzo ważną kwestią jest także określenie wydajności chłodniczej poszczególnych mebli na podstawie bilansu energii w oparciu o temperaturę ich pracy i parametrów otoczenia. Na zakup jakiej szafy mroźniczej zatem się ostatecznie zdecydować?

Funkcjonalna i praktyczna szafa mroźnicza, czyli jaka?

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup mebli chłodniczych. Dzięki szafie mroźniczej możliwe jest przedłużenie terminu przydatności do spożycia artykułów spożywczych czy medycznych. Szafy mroźnicze można spotkać nie tylko w magazynach i aptekach, ale również w restauracjach, cukierniach czy fabrykach. Warunki otoczenia, w których będzie miała pracować szafa taka szafa, mają ogromne znacznie przy wyborze urządzenia. Zasada jest taka, że im wyższa jest klasa klimatyczna szafy mroźniczej, tym urządzenie jest tańsze, ale i mniej odporne na działanie wysokich temperatur. Jeśli zatem urządzenie to będzie miało stać w barowej kuchni czy fabryce, to zaleca się zakup trwalszego modelu – odpornego na działanie wysokiej temperatury i wilgotności otoczenia. Jeśli chodzi zaś o materiał, z którego została wykonana szafa mroźnicza, to za najlepsze uważane są modele aluminiowe. Te wykonane z aluminium są odporne na działanie rdzy oraz wyglądają bardzo elegancko. Tańszym rozwiązaniem są szafy wykonane z wysokiej jakości stali. Jeśli szafa dodatkowo zostanie pokryta dobrej jakości emaliowaną farbą, zmniejszy się ryzyko wystąpienia na jej powierzchni korozji. 

Uniwersalna szafa mroźnicza jest jednodrzwiowa i prostokątna, ale dostępne są także modele w niższej formie. Napoje czy desery często umieszcza się w barowej wystawce w kształcie sześcianu. W przypadku dużej gastronomii i przemysłu zaleca się zakup dwu- lub trzydrzwiowych szaf. Oprócz zewnętrznych wymiarów należy także zwrócić uwagę na wewnętrzne wymiary szafy. Najpopularniejsze są modele o objętości 400 l, 700 l i 1400 l, ale na rynku dostępne są także urządzenia 35-litrowe czy też takie o objętości chłodzenia 1600 l. Jeśli chodzi zaś o konstrukcję drzwi, to mogą one być skrzydłowe – bardziej szczelne lub rozsuwane – bezpieczniejsze i godne polecenia w przypadku pomieszczeń o wąskiej powierzchni.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!