Eko Bazar Wrocław

Eko Bazar Wrocław

Wrocław jako miasto bardzo wielu kultur i centrum zdrowego żywienia, ceni sobie przede wszystkim lokalnych dostawców i producentów żywności.

Wraz z Martą Zając przygotowaliśmy artykuł o Wrocławskim Eko Bazarze, który zyskuje coraz większą popularność wśród Wrocławian i nie tylko.

Marta jest z urodzenia Wrocławianką, fanką zdrowej żywności i szczerą miłośniczką Wrocławia. Od ponad trzech lat pracuje we wrocławskim aparthotelu kingsapartments.pl, który specjalizuje się w wynajmowaniu wygodnych apartamentów przy Wrocławskim rynku. Według Marty wiele osób nocujących w apartamentach szuka nie tylko standardowych atrakcji z jakich słynie Wrocław. Wielu gości apartamentów Kings Apartment decyduje się odwiedzić uczęszczane dotąd głównie przez wrocławian miejsca takie jak Eko Bazar. Tu warto nadmienić, że apartamenty są często wybierane przez osoby przybywające do Wrocławia na zakupy. Większość osób nie ma ochoty wracać nocą do domów i decyduje się na nocleg w apartamentach.  

Takich dostawców spotkać można na Eko Bazarze, który odbywa się w każdą sobotę od 10:00 do godziny 16:00 przy ulicy Tęczowej 57. Gromadzi się tam spora ilość fanów zdrowego i ekologicznego jedzenia. Wszystkie produkty, oprócz ryb i dziczyzny, są produktami ekologicznymi i certyfikowanymi. Bezpośrednio od rolników zakupić można wspaniałą żywność ekologiczną, czyli pieczywo, sezonowe warzywa, owoce, soki, przetwory i inne ekologiczne specjały.

Jeszcze więcej eko

Oprócz bazaru na ulicy Tęczowej, można odwiedzić też "Bazar Dawna Pralnia" przy ulicy Krakowskiej 180. Odnaleźć tam można sporo ekologicznych produktów, ale nie tylko żywność. Na stoiskach będzie można spotkać również artystów, projektantów oraz osoby, które tworzą naturalne kosmetyki. Alergicy, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiednich kosmetyków w sklepach sieciowych, będą mogli odnaleźć się w miejscu doskonale i zakupić dla siebie nowe produkty. Ekologiczne kosmetyki zmniejszają ryzyko uczuleń, w dodatku sprzedawca jest w stanie rzetelnie opowiedzieć, co znajduje się w ich składzie oraz pomoże dobrać odpowiedni kosmetyk. Ważną cechą ekologicznych produktów jest też pewność, że nie nie były testowane na zwierzętach.

Promocja zdrowia

Ekologiczne bazary, to przede wszystkim miejsca, w których lokalni dostawcy i rolnicy mogą sprzedawać swoje wspaniałe produkty. W dodatku jest to miejsce, w którym taką ekologiczną i lokalną żywność się promuje. W czasie kiedy wszystko jest produkowane masowo i w ogóle nie zwraca się uwagi na jakość produktu warto wiedzieć, że ekologiczne miejsca istnieją i stoją przed nami otworem. Do stworzenia każdego z tych regionalnych produktów wkłada się sporą ilość energii i pasji. Motywem przewodnim takich ekologicznych bazarów, nie tylko z żywnością, ale też z kosmetykami, jest zdrowie. Ciężko zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, kiedy wokół nie ma się dostępu do świeżych i regionalnych produktów, dlatego bardzo dobrą inicjatywą jest wyjście rolników do wielkich miast i promocja swoich genialnych produktów.

Eko Bistro

Wspomniany wcześniej Ekologiczny Bazar przy ulicy Tęczowej, ma wspaniała ofertę, jaką jest Eko Bistro, czynne w tym samym czasie co bazar. W trakcie porannych zakupów, można odwiedzić ten lokal aby szybko wypić pierwszą, świeżo mieloną kawę w różnych jej odsłonach. Nie brakuje też pozycji śniadaniowych, a dla fanów rozrywki organizowane są tam czasami koncerty na żywo. Atmosfera, która panuje w Eko Bistro przyciąga sporo osób, w tym grupy przyjaciół, pojedyncze osoby, pary, a nawet całe rodziny. W każdą sobotę można spotkać tam więcej osób, które wspólnie smakują lokalnych potraw z najlepszych regionalnych produktów. Jest to miejsce, w którym ma się stuprocentową pewność, że dany produkt jest prawdziwy i ekologiczny. Jest to miejsce stworzone nie tylko do karmienia ludzi, ale również do promowania ekologicznego jedzenia.

Nocując w apartamentach w centrum Wrocławia www.kingsapartments.pl, warto odwiedzić Eko Bazar, który jest położony niecałe 4 kilometry od apartamentowca. Polecamy wybrać się na pieszą wycieczkę do Eko Bazaru na Hubskiej. Taki spacer, pozwoli poznać Państwu lepiej Wrocław oraz jego zakątki mniej uczęszczane przez turystów. 

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!