Dlaczego muzyka w tle ma znaczenie dla firm z branży HoReCa

Dlaczego muzyka w tle ma znaczenie dla firm z branży HoReCa

W większości restauracji, barów i kawiarni gra muzyka i nie ma martwej ciszy. Niezależnie od tego, czy jest to internetowa stacja radiowa, czy playlista właściciele firm mogą w pełni wykorzystać muzykę grającą w tle. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej o głównych korzyściach, które licencjonowany dostawca muzyki B2B, ujawnił omawiając temat z profesjonalnymi kuratorami muzycznymi i klientami.

Odpowiednia muzyka może zwiększyć przychody restauracji

Ludzie są przyzwyczajeni do słuchania piosenek wszędzie. Muzyka wpływa na to, jak się czują. Według badania z 2022 roku opublikowanego w Science, muzyka może zmniejszyć ból. Może również poprawić zdrowie naszego serca i poprawić nasz nastrój.

Ponadto muzyka wpływa na to, jak zachowują się goście, ile spędzą w naszej restauracji czasu i w tym, ile jedzą. Na przykład słuchanie powolnych i jazzujących piosenek podczas kolacji pobudza ludzi do dokonywania zdrowszych wyborów żywieniowych (badania Aarhus University w Danii). Dlatego restauracje typu fast food powinny rozważyć wprowadzenie bardziej podnoszącej na duchu muzyki do streamingu.

Wybieranie utworów odpowiednich dla Twojej restauracji powinno być standardem. Dobra muzyka prawdopodobnie zachęci gości do pozostania w danym miejscu dłużej i wydania więcej pieniędzy w Twojej kawiarni, barze lub restauracji.

Muzyka w tle pomaga stworzyć niezapomniane wrażenia 

Branża HoReCa zwykle odwołuje się do emocji, aby kształtować i wzmacniać postrzeganie gościa poprzez oferowanie doskonałej obsługi, wykwintnego menu i tworzenie fantazyjnych wnętrz. Powodem tego jest fakt, że recenzje naszych gości wpływają na postrzeganie restauracji, kawiarni i hoteli a co za tym idzie im lepsze opinie tym większa ilość gości.

Ostatnie badania wykazały, że muzyka wywołuje przechowywane wspomnienia i tworzy nowe. Odtwarzanie w naszym lokalu piosenek, które kiedyś podobały się gościom jest kluczem do stworzenia dla nich wyjątkowego i niezapomnianego doświadczenia. Oczywiście, jakość jedzenia i poziom obsługi są również kluczowe. Muzykę powinniśmy traktować jak szczyptę pieprzu, która doprawia dobrze przyrządzone danie i jest drogą do celu.

Jeśli goście pokochają w Twoim lokalu odtwarzaną muzykę, prawdopodobnie wrócą do Waszego baru lub kawiarni. Mogą również stać się naszym elementem reklamy poprzez rozpowszechnianie informacji o lokalu w social mediach oraz wśród swoich kolegów, przyjaciół i członków rodziny.

Odpowiednia muzyka stworzy odpowiedni klimat w restauracji

Tak samo jak menu przygotowane przez szefa kuchni z gwiazdką Michelin, tak samo muzyka, którą odtwarzasz w swojej restauracji lub kawiarni może nadać klimat w lokalu. Jest to istotna część koncepcji biznesu gastronomicznego, zwłaszcza jeśli prowadzisz restaurację indyjską lub bar rockowy. 

Ciężko jest zbudować silną markę używając przeciętnej muzyki z utworami bez opłat licencyjnych lub strumieniowego radia internetowego pełnego przypadkowych piosenek i irytujących reklam. 

Aby czerpać korzyści z muzyki w tle, potrzebujesz odpowiedniej playlisty z dobrze lubianymi utworami i najnowszymi hitami, które mogą zaoferować tylko duże wytwórnie muzyczne. Moodby oferuje usługę, która pomoże stworzyć specyficzną muzyczną kanwę dla Państwa lokalu.

Muzyka w tle może być rozrywką dla gości

Zabawianie gości muzyką brzmi rozsądnie samo w sobie. To najbardziej naturalny sposób na stworzenie atmosfery.

Dobra piosenka wydobywająca się z głośnika to także powitanie dla gości naszego lokalu. 

Aplikacja Mobilna z Szafą Grającą to kolejna możliwość, na którą warto zwrócić uwagę. Goście lokalu mogą poprosić o swoje ulubione utwory przez aplikacje z wcześniej zatwierdzonej listy odtwarzania, która utrzymuje muzykę zgodną z koncepcją i Państwa odpowiednimi gatunkami.

Dlaczego Moodby jest niezawodnym dostawcą muzyki? 

Dostawca muzyki B2B oferuje firmom dostęp do obszernej biblioteki list odtwarzania. Wyjątkowe utwory skomponowane przez niezależnych artystów. Możesz odkrywać wielogatunkowe stacje dostosowane do różnych miejsc - od kawiarni po restauracje fine diningowe. 

Moodby zapewnia również użytkownikom następujące funkcje B2B: 

  • Wstępnie zaplanowane stacje do zarządzania nastrojami w ciągu dnia z bardziej podnoszącymi na duchu utworami rano i bardziej relaksującymi wieczorem;
  • Pełna kontrola nad muzyką, którą grają pracownicy i wiele możliwośći dla pracowników, którzy zarządzają muzyką w lokalu;
  • Brak reklam i przerw, aby utrzymać ciągły przepływ muzyki;
  • Filtr wyraźnych tekstów, aby utrzymać ścieżkę dźwiękową przyjazną rodziną z dziećmi i uniknąć nieodpowiednich piosenek grających w tle;
  • Stała głośność i łatwa konfiguracja bez konieczności użycia sprzętu do rozpoczęcia strumieniowania;
  • Tryb offline, aby pozostać na antenie po utracie połączenia internetowego;
  • Spersonalizowane stacje generowane przez doświadczonych ekspertów muzycznych specjalnie dla Waszego lokalu;
  • Bezpłatna aplikacja mobilna Jukebox dla gości i uzyskiwania zysków z każdego żądania piosenki.

Podnieście jakość doświadczenia Waszych gości, korzystając z naszych eksperckich list odtwarzania i ciesząc się darmowym 30-dniowym okresem próbnym. Żeby otrzymać specjalną ofertę skontaktuj się z nami poprzez support@moodby.com 

 

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!