Czy branie suplementów diety ma sens?

Czy branie suplementów diety ma sens

Dostarczanie swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych to najlepszy sposób na to, by przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak prawda jest taka, że niezwykle trudno jest skonstruować swój jadłospis tak, by zawierał w sobie wszystko to, czego potrzebuje nasz organizm. W związku z tym coraz częściej podkreśla się potrzebę uzupełniania swojej diety na różne sposoby. Najpopularniejszym z nich są suplementy diety.

Po co bierze się suplementy diety?

Suplement diety to nic innego jak produkty spożywcze, które w swoim składzie zawierają składniki odżywcze. Ich zażywanie ma na celu uzupełnienie potrzebnych składników, których nie dostarczamy sobie wraz z pożywieniem. Najczęściej zawierają różne witaminy i minerały, bez których nasz organizm nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach. Suplementy to zatem nieocenione wsparcie, które pomaga nam czerpać z życia jak najwięcej. Do najczęściej wybieranych przez Polaków suplementów należą produkty zawierające kwasy Omega-3, witaminę B i C. Dużą popularnością cieszą się także różne preparaty mające na celu wspomaganie pamięci i koncentracji. W czasach, gdy nasze mózgi zmuszone są do przetwarzania ogromnych ilości informacji, jest to bardzo ważne. Suplementy występują w różnych formach i dzięki temu mają powszechne zastosowanie. Powoli standardem staje się, że rodzice wspierają dietę swoich dzieci suplementami przeznaczonymi specjalnie dla nich. Są one w pełni bezpieczne i podawane w formie, która jest atrakcyjna nawet dla najbardziej wybrednych konsumentów, do których dzieci bez wątpienia należą.

Wątpliwości wobec suplementów diety

W ostatnich latach w różnych środowiskach można było zaobserwować głosy poddające w wątpliwość sensowność kupowania suplementów diety. Kwestionowano ich pozytywny wpływ na zdrowie. Głównym powodem tych zastrzeżeń była niewiedza - suplementy to nie leki i mają inne zadania niż leki, w związku z tym nie należy od nich oczekiwać działania w sposób zbliżony do leków. Suplementy nie mają na celu leczeniu chorób, lecz wspieranie naszej odporności w każdym momencie roku.

Sceptycy zażywania suplementów diety podkreślają także, że podobnie jak inne produkty, mogą mieć one niepożądane skutki uboczne. To stwierdzenie jest trafne głównie w odniesieniu do suplementów syntetycznych. Te pojawiają się jednak prawie wyłącznie wtedy, gdy są zażywane w niewłaściwy sposób, np. za dużych dawkach. Spożywanie suplementów zgodnie z zaleceniami jest całkowicie bezpieczne. Szczególnie w przypadku suplementów produkowanych ze składników naturalnych występowanie niepożądanych efektów można uznać jako wyjątek potwierdzający regułę.

Najważniejszy jest producent

Oczywiście tak jak przy kupnie każdego innego rodzaju produktów powinniśmy przywiązywać dużą wagę do tego, skąd je kupujemy. Zwłaszcza w kontekście produktów mających za zadanie wsparcie naszego zdrowia wybór odpowiedniego producenta jest szczególnie ważny. Na polskim rynku największym zaufaniem wśród klientów cieszy się firma Natural Pharmaceuticals, która już od dziesięciu lat dba o zdrowie Polaków. Jak sama nazwa wskazuje, firma ta zajmuje się dystrybucją naturalnych suplementów diety sprowadzanych z Norwegii. Użycie takich składników jak olej z najwyższej jakości łososia sprawia, że ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie powinno budzić żadnych obaw.

W kwestii własnego zdrowia nie warto eksperymentować. Dlatego ważne jest, by wybierać usługi firm, które budzą zaufanie. Wieloletnie doświadczenie jakiegoś producenta najczęściej jest wyznacznikiem tego, że dana firma cechuje się dużą wiarygodnością i troską o klienta. W dzisiejszych czasach rośnie znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu. Natural Pharmaceuticals spełnia ten standard, czyniąc etyczność swojej działalności jednym z priorytetów.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!