Akcesoria do podawania pizzy - co może Ci się przydać?

Akcesoria do podawania pizzy - co może Ci się przydać

Coraz powszechniejsze staje się samodzielne pieczenie pizzy w domu i jedzenie jej wspólnie z przyjaciółmi. Jeżeli to stało się również Twoim weekendowym rytuałem, z pewnością czasami masz problem tylko z jednym- jak odpowiednio podać to włoskie danie? Z pomocą przyjdzie Ci nasza lista akcesoriów służących do serwowania pizzy.

Pizza- trudno jest wyobrazić sobie bez niej życie

Nie wszyscy wiedzą o tym, że oryginalna pizza pochodzi z Neapolu. Dziś wypieka się ją na całym świecie. Możesz ją również samodzielnie przygotować w domu. Naprawdę nie jest to aż tak bardzo skomplikowane. Wystarczy dobrze nagrzany piekarnik, wysokiej jakości składniki i oczywiście wypróbowany przepis, aby do woli cieszyć się jej smakiem.

Na czym podać pizzę?

Pizzę możesz upiec w piekarniku na zwykłej blaszce albo na specjalnym kamieniu. Im większa pizza, tym większe wrażenie zrobi na Twoich znajomych, ale tylko wtedy, gdy podasz ją w całości. Półmiski i talerze nie są dobrym rozwiązaniem. Pora zaopatrzyć się w specjalne akcesoria do podawania pizzy.

Okrągła deska do pizzy

Gdy myślisz o serwowaniu pizzy, to pewnie w pierwszej chwili widzisz ją leżącą na dużej, okrągłej drewnianej desce. Właśnie coś takiego jest Ci niezbędne. Najlepiej wybrać okrągłą deskę, która ma średnicę większą niż 30 cm. Gdy zostawisz trochę wolnego miejsca na jej rancie, to będzie o wiele łatwiej ją pokroić. Tutaj znajdziesz kilka rodzajów drewnianych desek do pizzy, które posłużą Ci przez parę lat: http://www.jachna.pl/galanteria-drewniana/. Wykonane są one z: z buku, jesionu, dębu i orzecha. To jedne z najtwardszych rodzajów drzew. Deski drewniane tej firmy zachwycają nie tylko wzornictwem, ale również trwałością. Deski mają średnice od 29 cm do 50 cm. Są z rowkami na rancie lub bez nich.

Czym pokroić pizzę?

Krojenie pizzy nie jest wcale proste. Ciasto jest chrupiące a wierzch miękki. Żeby precyzyjnie ją pokroić będzie Ci potrzebny specjalistyczny nóż do pizzy. Składa się on z obrotowego, okrągłego ostrza oraz wygodnej rączki. Dzięki niemu jednym ruchem przekroisz ciasto, bez szarpania go i niszczenia długo układanych dodatków.

Pizzę można pokroić również za pomocą specjalnych nożyc. To nowość na rynku, ale warto ich poszukać w sklepach, bo dzięki nim można jednocześnie zaserwować i pokroić pizzę. Jest to połączenie noża i łopatki, które ułatwiają przeniesienie kawałka pizzy na talerz.

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas akcesoria okażą się dla Ciebie przydatne, a jedzenie pizzy stanie się jeszcze przyjemniejsze!

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!