transport żywności kurierem

Nowoczesne oprogramowanie sprzedażowe POS dla sieci gastronomicznych. Co możesz zyskać?

Nowoczesne oprogramowanie sprzedażowe dla gastronomii

Sprzedaż w lokalach gastronomicznych może być bardzo wymagająca. Aby usprawnić realizację procesów, warto zdecydować się na specjalny system POS.

Coraz więcej lokali działających w branży gastronomicznej decyduje się na nowoczesne oprogramowanie POS, dzięki któremu można realizować zamówienia jeszcze efektywniej.

System POS to specjalny systemy sprzedaży, który wykorzystuje urządzenia POS (point-of-sale), które wdrażane są obecnie w wielu punktach sprzedażowych zamiast tradycyjnych kas fiskalnych. Urządzenia POS to specjalne komputery oraz wspomagające urządzenia fiskalne, które pozwalają na łatwiejsze i szybsze prowadzenie sprzedaży.

Aby urządzenia tego typu działały optymalnie, konieczne jest także odpowiednie oprogramowanie sprzedaży detalicznej, które może być także indywidualnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

Co oferuje oprogramowanie POS dla gastronomii?

Nowoczesne oprogramowanie dla firm to szeroka gama rozwiązań, które pozwalają na uzyskanie optymalnych rezultatów w prowadzeniu biznesu gastronomicznego. Oprogramowanie POS tego typu umożliwia wówczas szybszą i skuteczniejszą sprzedaż, a także umożliwia skuteczne nadzorowanie i rozliczanie kosztów firmy z wykorzystaniem pełnej palety funkcji.

Systemy są przy tym bardzo proste w obsłudze – wykorzystują komputery z ekranami dotykowymi, które umożliwiają łatwe wprowadzenie zamówień do pamięci programu i natychmiastowy dostęp do nich. To znaczne ułatwienie dla pracowników lokalu, którzy mogą zaoszczędzić czas i skupić się na profesjonalnej obsłudze klientów.

Dostępne obecnie programy sprzedażowe dla sieci gastronomicznych odpowiadają współczesnym potrzebom firm. Pozwalają na pracę w chmurze, zapewniając natychmiastowy dostęp do danych także przez internet, z użyciem urządzeń mobilnych. To korzystne rozwiązanie także dla sieci gastronomicznych, ponieważ dane są wtedy automatycznie dostępne dla wszystkich lokali korzystających z tej samej bazy danych.

Wybrane funkcjonalności systemów POS dla sieci gastronomicznych:

 • dostęp do funkcji programu przez ekran dotykowych
 • graficzna prezentacja sali w lokalu gastronomicznym
 • łatwa współpraca z kuchnią i kontrola realizacji zamówień
 • rejestracja czasu pracy pracowników
 • łatwe kształtowanie cen
 • karta dań z prezentacją graficzną
 • łatwe modyfikowanie potraw w razie potrzeby
 • weryfikacja i kontrola zamówień i rachunków
 • baza kontrahentów w jednym miejscu
 • zarządzanie siecią sprzedaży składającą się z wielu lokali
 • kontrola nad gospodarką magazynową
 • intuicyjna obsługa zamówień
 • moduł komunikacyjny dla przesyłania informacji w sieci lokali
 • współpraca z innymi systemami informatycznymi oraz urządzeniami
 • możliwość wprowadzania rabatów

 

Jak widać, system sprzedaży dla lokali i sieci gastronomicznych może zaoferować pełną gamę funkcji, które umożliwiają osiągnięcie optymalnych efektów – także z możliwością dostosowania konkretnych funkcji oprogramowania POS do potrzeb użytkowników.

Wybierz nowoczesne oprogramowanie sprzedażowe dla gastronomii z IT Center!

Aktualnie oprogramowanie sprzedaży detalicznej dostarcza coraz więcej firm informatycznych. Tego typu oprogramowanie POS posiada w swojej ofercie także ITCenter, która specjalizuje się w świadczeniu usług informatycznych dla klientów biznesowych.

ITCenter to kompleksowe wsparcie także w ramach dostawy oprogramowania dla sieci gastronomicznych. W ofercie firmy można znaleźć pełną paletę rozwiązań, w tym między innymi program sprzedażowy do sklepu Insoft czy też oprogramowanie POS od takich dostawców, jak Posiflex, Datalogic, Gastro, Zebra, Novitus, GoDEX.

Podsumowując, wdrożenie oprogramowania przeznaczonego dla lokali i sieci gastronomicznych oferuje szereg korzyści – to przyszłościowa inwestycja przeznaczona dla każdej firmy działającej w branży gastronomicznej!