transport żywności kurierem

Jak rozpocząć współpracę z platformą do zamawiania dań online?

Jak rozpocząć współpracę z platformą do zamawiania dań online

By skutecznie zdobywać klientów, warto skorzystać z usług portali pośredniczących w zamówieniach i dostawach posiłków. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak prosto nawiązać z nimi współpracę.

Pyszne.pl – zasady współpracy

Marka uchodzi za lidera w branży i obsługuje ponad 10.000 restauracji w Polsce. Dzięki współpracy z nią zyskasz szereg udogodnień takich jak: bezpłatna sesja zdjęciowa potraw, dostęp do sklepu partnerskiego, dedykowana obsługa klienta oraz darmowy marketing dla Twojej restauracji np. Google Ads. Pamiętaj jednak, że musisz spełnić pewne warunki. Przede wszystkim – oferować dostawę posiłków przygotowywanych pod zamówienie i dostępnych w ciągu 45 – 60 minut oraz prowadzić działalność w lokalu użytkowym. Dodatkowo restauracja musi funkcjonować przez cały rok, nie może to być lokal sezonowy. Model biznesowy portalu polega na tym, że firma czerpie 10 – 12% prowizji z każdego zamówienia.

Skoro spełniasz i akceptujesz wszystkie warunki, czas na darmową rejestrację. Wystarczy wypełnić formularz i ustalić menu w serwisie. Następnie zespół portalu skontaktuje się z Tobą, by zweryfikować informacje, a Ty otrzymasz dane do logowania do Konta Partnerskiego, by przejść do panelu zarządzania, gdzie możesz edytować najważniejsze aspekty pracy restauracji takie jak: godziny otwarcia, menu i promocje. Teraz możesz już odbierać zamówienia! Ważne: głównym celem dołączenia do platformy jest zwiększenie ilości zamówień, musisz więc odpowiednio przygotować lokal na czas większego obłożenia. Przemyśl dobrze całą logistykę!

Jak rozpocząć współpracę z Glovo?

Inną popularną platformą dostawy posiłków jest Glovo. Stawia ona przede wszystkim na automatyzację procesu współpracy z restauracjami. W 2022 roku marka udostępniła restauratorom narzędzie do samodzielnej rejestracji 24/7, dzięki któremu możesz szybko rozpocząć sprzedaż swoich posiłków i to bez wychodzenia z domu czy restauracji! Po wypełnieniu formularza przedstawiciel Glovo weryfikuje wszystkie dane i kontaktuje się z Tobą, żeby dokonać aktywacji konta w aplikacji i na portalu.

Główną korzyścią współpracy z Glovo jest odpowiedzialność marki za całą logistykę. Nie musisz martwić się np. znalezieniem kuriera. Możesz jednak korzystać z aplikacji i oferować własne dostawy czy odbiór osobisty. Jako partner bez wkładu własnego otrzymujesz też cały kanał sprzedaży i zarządzania restauracją czy sklepem, bo Glovo to nie tylko dostawa posiłków z restauracji. Oferuje też możliwość dostarczania produktów ze sklepów, przesyłek lub pilnych wiadomości na terenie swojego miasta. Musisz jedynie odbierać i realizować spływające zamówienia.

Jak rozpocząć współpracę z Glovo

Współpracuj z Uber Eats jako sprzedawca

Uber Eats to światowy gigant, współpracujący z setkami tysięcy partnerów w przeszło 11 000 miastach na świecie. Jego potęgę widać w elastyczności rozwiązań, jakie proponuje. Platforma może połączyć Cię z niezależnymi dostawcami, którzy zrealizują dostawy do Twoich klientów. Dzięki tej sieci delivery restauracje nie muszą zatrudniać nikogo do tej roli, ale jeśli masz własnych pracowników realizujących dostawy – możesz oczywiście korzystać z ich usług.

Koszty współpracy z Uber Eats składają się z dwóch elementów. Jednorazowa opłata aktywacyjna obejmuje zestaw powitalny, tablet, oprogramowanie do obsługi restauracji oraz profesjonalną sesję zdjęciową. Opłata za usługę jest obliczana jako wartość procentowa każdego zamówienia. Otrzymujesz także dostęp do Uber Eats Manager, czyli oprogramowania zapewniającego lepszy dostęp do informacji o płatnościach, danych dotyczących sprzedaży i klientów. Tablet z pulpitem zamówień codziennie ułatwi Ci śledzenie nowych zamówień i zarządzanie dostawami.

Dołącz do Bolt Food

Portfolio Bolt Food jest naprawdę imponujące. Znajdują się w nim takie marki jak McDonald’s, KFC czy Starbucks. Dołączenie do platformy jest proste, wystarczy się zarejestrować, a gdy ukończysz proces rejestracji, zespół Bolta skontaktuje się z Tobą, aby aktywować konto i rozpocząć współpracę. Do jej startu potrzebny jest tylko tablet. Jeśli go nie posiadasz, zapewnia go firma – niewielka kwota od wartości każdego zamówienia pobierana jest, aż do momentu pełnej spłaty kosztu urządzenia.

Po uruchomieniu aplikacji Bolt Food Twój zespół może już przygotowywać zamówienia i śledzić ich postęp. Dostawy będą dostarczane przez profesjonalny zespół dostawców Bolt Food, którzy przechodzą szkolenia, a jakość ich pracy jest monitorowana, w celu zapewnienia najwyższego poziomu usług. W cenie każdego zamówienia uwzględniona jest drobna opłata, która pokrywa koszty dostawy i inne wydatki. Kwota ta obliczana jest na podstawie średniej wartości Twoich obrotów. Bolt Food idzie też o krok dalej – zakupy spożywcze, kwiaty, elektronika – dostarcza klientom wszystko, co oferujesz!

Warunki współpracy z Wolt

Warunki współpracy z Wolt

Prowadzisz restaurację i chcesz dołączyć do Wolt? Wystarczy wypełnić ankietę. Formularz aplikacyjny dostępny na stronie składa się z 5 rubryk. Do programu może przystąpić każdy lokal, który zajmuje się serwowaniem jedzenia przygotowywanego na bieżąco. Czas przygotowania to ok. 30 minut. Pozostałe wytyczne są niejawne, można więc przypuszczać, że zgłoszenia rozpatrywane są indywidualnie.  Po wypełnieniu kwestionariusza wyświetli Ci się informacja, że w ciągu maksymalnie tygodnia skontaktuje się z Tobą osoba weryfikująca zgłoszenie. Podczas rozmowy może zapytać o różne detale związane z restauracją.

Jeśli wszystko będzie w porządku, otrzymasz dostęp do Wolt Merchant – bezpłatnej aplikacji do zarządzania zamówieniami.  Mottem firmy jest hasło “Zarabiamy wtedy, kiedy Ty zarabiasz” – Wolt pobiera prowizję wyłącznie od opłaconych przez klienta zamówień. Stawki prowizji ustalane są indywidualne. Plusem jest to, że dołączenie do Wolt nic nie kosztuje i możesz zrezygnować w każdej chwili. Stoją za nim też sukcesy w branży – znacząco zwiększył sprzedaż restauracji Kura, Yatta Ramen, Pasibus i wielu innych.

Który portal wydaje się dla Ciebie szczególnie interesujący?

 

Portal gastronomiczny GastroWiedza.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie zabronione.

Słowa kluczowe
Pyszne.pl Glovo Uber Eats Bolt Food Wolt Merchant dania online dostawy posiłków