Vina Albali Verdejo

Vina Albali Verdejo

Vina Albali Verdejo pochodzi z rodzinnej winiarni Félix Solís, która jest dobrze znana chyba wszystkim miłośnikom hiszpańskich win. Praktycznie w każdym produkcie sygnowanym nazwą tej winiarni, można poczuć smak tego kraju, jego natury oraz kultury. Jak wspomina sam właściciel, Félix Solís, tworząc wino Vina Albali Verdejo, starał się on uchwycić ducha mieszkańców Hiszpanii, którzy kochają życie i czerpią z niego pełnymi garściami, koncentrując się wyłącznie na tym co pozytywne i radosne.

Wina z regionu Valdepeñas

Region Valdepeñas położony jest w południowej części Castilla-La Mancha w środkowej Hiszpanii. Natura zdecydowanie nie skąpi słońca tym terenom, które znajdują się w dolinie rzeki, pokrytej małymi formacjami skalnymi. Jeśli jednak chodzi o temperatury, ich rozpiętość w ciągu całego roku może zaskakiwać. Latem, region Valdepeñas doświadcza upałów sięgających 40ºC, natomiast zimą przeciętna temperatura spada nawet do -10ºC.

Odmiana win Verdejo – poczuj smak Hiszpanii

Hiszpanie doskonale znają odmianę Verdejo, która jest synonimem lekkich białych win, o niezwykle przyjemnym i delikatnym owocowym smaku. Jest ono bardzo cenione zarówno przez samych Hiszpanów, jak i przez smakoszy win z innych regionów świata. Wszystko to dzięki temu, że do jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie starannie wyselekcjonowane winogrona najlepszej jakości. Dlatego też, mimo swojego młodego charakteru, wina Verdejo charakteryzują się doskonałą strukturą.

Vina Albali Verdejo – owocowa rozkosz dla podniebienia

Lekkie, białe wino Vina Albali Verdejo przyciąga uwagę już samym swoim kolorem. Delikatnie błyszczące, o cytrynowej barwie, która jest przeplatana zielonymi refleksami, zdecydowanie zachęca do jego skosztowania. Ale to smak Vina Albali Verdejo jest jednak jego najpotężniejszym atutem. Przeważają w nim aromaty egzotycznych owoców, ale z pewnością wyczujemy także smak ziół. Doskonale zharmonizowane nuty cytrynowe z ananasem, melonem i brzoskwinią, łączą się z posmakiem aromatycznych ziół, tworząc delikatne i dobrze zbalansowane wino o wyjątkowo przyjemnym finiszu.

Z czym łączyć Vina Albali Verdejo?

Wino Vina Albali Verdejo tworzy doskonałe połączenie z lekkimi posiłkami, perfekcyjnie podkreślając i dopełniając ich smak. Przede wszystkim, warto jednak skomponować wino Vina Albali Verdejo z rybami oraz owocami morza, również z sushi oraz kalmarami. Tego typu połączenie z pewnością zachwyci nasze kubki smakowe i pozwoli nam się w pełni delektować głębią smaku każdego z naszych posiłków.