Otwieram gastronomię

Dobrze trafiłeś!

Jeśli o gastronomii wiesz niewiele lub nic, zacznij od bazy wiedzy. Uporządkowane informacje na temat prowadzenia działalności gastronomicznej pomogą Ci spojrzeć kompleksowo na tę branżę i świadomie zadecydować „TAK, to chcę robić”. Nie bez powodu mówimy, że gastronomia to nie praca, ale styl życia. Dlatego, przed wydaniem pierwszej złotówki warto poznać blaski i cienie gastronomicznego biznesu.

Koniecznie odwiedź dział Otwieranie działalności gastronomicznej, gdzie opisujemy, m.in. pierwsze kroki przy rozruchu lokalu, metody poszukiwania idealnej lokalizacji oraz niezbędne inwestycje. Przeczytaj o biznes planach, budżetowaniu otwarcia i kalkulacji potencjalnych zysków z działalności. Możesz też pobrać narzędzia menedżera – gotowce, które ułatwią wykonanie kalkulacji i symulacji biznesowych. Ta wiedza pomoże Ci zrozumieć, jak inwestować w gastronomię.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, jakiego typu gastronomię chcesz otworzyć (np. masz lokal i szukasz do niego odpowiedniej koncepcji) – z pewnością zainteresują Cię teksty o tematyce marketingowej, np. o tworzeniu koncepcji gastronomicznej – co i w jaki sposób sprzedawać oraz jak dopasować ofertę do istniejących grup docelowych.

Jak w wielu branżach, tak i w tej, jest dużo fachowego słownictwa i specyficznych zwrotów. Jeśli się w tym gubisz, odwiedź słownik gastronomiczny. Dzięki niemu nie poczujesz się obco, zgłębiając wiedzę gastronomiczną.

Jeżeli zdecydowałeś się już na otwarcie lokalu, przejdź do zakładki Otwieranie działalności gastronomicznej, gdzie znajdziesz więcej informacji, nie tylko dotyczących aspektów technicznych otwarcia, ale także handlowych i legalnych.

Wolisz słuchać niż czytać? Doskonale, Gastrowiedza.TV jest idealna dla Ciebie. Znajdziesz tu tę samą wiedzę w formie wideo-wykładów, a dodatkowo przydatne filmiki na temat obsługi Gościa.

Potrzebujesz znaleźć dostawcę? Umożliwi Ci to nasza Baza dostawców – praktyczna i jedna z najszerszych na rynku, gdzie wszystkie informacje o dostawcach potrzebnych artykułów i usług masz zgromadzone w jednym miejscu.

Dział Wasze pytania, nasze odpowiedzi, to miejsce, gdzie nasi specjaliści pomogą Ci rozwiać wątpliwości i znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię kwestie.

Całą strukturę portalu możesz łatwo obejrzeć korzystając z mapy portalu.

Logując się uzyskujesz szerszy dostęp do portalu, a wykupując abonament możesz w pełni korzystać z jego zasobów oraz korzystać z preferencyjnych warunków zakupu Narzędzi Managera. Abonament zapewni Ci również stały dostęp do nowości, regularnie ukazujących się w portalu.

Zespół GastroWiedza.pl życzy Ci interesującej i przydatnej lektury. Jeśli masz jakieś wątpliwości, pamiętaj o możliwości zadania pytania i skorzystania z rad naszych ekspertów.

Spodobał Ci się nasz wpis? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne artykuły